برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1433 100 1

ادبیات یونان باستان

ادبیات یونان باستان در دانشنامه ویکی پدیا

ادبیات یونان باستان
ادبیات یونان باستان به ادبیاتی گفته می شود که به زبان یونانی باستان نگاشته شده اند.این دوران در ادبیات یونان باستان از هومر آغاز شده و تا برخاستن امپراتوری روم شرقی ادامه می یابد.
Ancient greece ویکی پدیای انگلیسی
کتاب تاریخ کهن یونان
Ancient Greek literature ویکی پدیای انگلیسی
این دوره از ادبیات یونان با ظهور هومر آغاز می شود و تا به قدرت رسیدن اسکندر مقدونی ادامه می یابد. اوّلین نوشته های یونانی، نوشته های مسینی مرتبط با تجارت (شامل لیست ها، فهرست اموال، رسیدها و ...) است. با این وجود، اثری که بتوان نام ادبیات را بر آن نهاد در این میان یافت نشده است. نظریه های بسیاری در مورد غیبت ادبیات در نوشته های این دوره مطرح شده است. از جمله می توان به این نظریه اشاره کرد که ادبیات مسینی همانند آثار هومر به صورت شفاهی و سینه به سینه منتقل شده است. دلیل این موضوع را می توان با نامناسب بودن رسم الخط مسینی برای نمایش دادن صداهای یونانی مرتبط دانست.
ادبیات یونان در این دوران به صورت دقیقی به ژانرهای ادبی طبقه بندی شده بود. هر یک از این ژانرها چه از نظر زبانی و چه از نظر دستوری، قواعد و ساختار اجباری مخصوص به خود را داشت. اوّلین دسته، میان نثر و شعر قرار می گرفت. ادبیات داستانی در غالب شعر ارائه می شد، حال آنکه نوشته های علمی به صورت نثر نوشته می شدند. شعر خود به سه زیرگونه مهم شامل حماسه، غنا و درام تقسیم می شد. همانگونه که مشخص است، نامگذاری یونانی ژانرهای ادبی، همان چیزی است که بعدها در اروپا نیز رواج یافت، اگرچه هر ژانر خود به چندین دستهٔ جدید تقسیم شد.
ادبیات منثور، قواعد سختگیرانه کمتری را شامل می شد. زمینه های اصلی این دسته شامل تاریخ نگاری، فلسفه و فن خطابه سیاسی است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ادبیات یونان باستان

ادبیات یونان باستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ادبیات یونان باستان   • مفهوم ادبیات یونان باستان   • تعریف ادبیات یونان باستان   • معرفی ادبیات یونان باستان   • ادبیات یونان باستان چیست   • ادبیات یونان باستان یعنی چی   • ادبیات یونان باستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ادبیات یونان باستان
کلمه : ادبیات یونان باستان
اشتباه تایپی : hnfdhj d,khk fhsjhk
عکس ادبیات یونان باستان : در گوگل

آیا معنی ادبیات یونان باستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران