برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1548 100 1
شبکه مترجمین ایران

اختلالات افسردگی

اختلالات افسردگی در دانشنامه ویکی پدیا

اختلالات افسردگی
اختلالات افسردگی جزو اختلال های خلقی محسوب می شود. افسردگی به هر شکل دیده شود، شیوه دید فرد از خود، از دیگران و از دنیا را تعریف می کند. افسردگی قدرت قضاوت را تضعیف می کند و باعث رفتارهای نامعقول می شود. در هر یک از موارد، بیمار نمی تواند زندگی روزمره عادی داشته باشد. افسردگی می تواند، باعث ابتلاء بیمار به انواع بیماری های جسمی و روانی شود.
۱-وجود خلق افسرده در بیشتر روز و در بیشتر روزها به مدت حداقل دو سال.
۲-در حالت افسردگی دو یا چند مورد از نشانه های زیر وجود دارد:
کم اشتهایی یا پِر اشتهایی.
بی خوابی یا کم خوابی.
کمبود نیرو یا احساس خستگی.
عزت نفس پایین.
تمرکز کم یا اشکال در تصمیم گیری.
احساس درماندگی.
سردرد، گرفتگی عضلات یا مشکلات گوارشی.
اختلال افسردگی بیشتر در دهه چهارم عمر شروع می شود، هرچند امکان شیوع آن در تمام سنین، حتی در جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال نیز وجود دارد. افسردگی می تواند منجر به عدم تمرکز و مسئولیت پذیری در زندگی شود، بنابراین ممکن است فرد افسرده کنترل و تمایل خود را برای ادامه زندگی از دست بدهد، افسردگی موجب عدم لذت فرد از زندگی می شود. فرد افسرده به سمت بدبینی، انتقاد، عدم اعتماد به نفس و کاهش احساسات و قدرت تخیل هدایت می شود.
به آن اختلال یک قطبی نیز گفته می شود. ویژگی اصلی این اختلال یک دوره زمانی حداقل دو هفته ای است که در ضمن آن یا خلق افسرده یا بی علاقگی یا فقدان احساس لذت تقریباً در همه کارها وجود دارد. همچنین فرد باید دست کم چهار نشانهٔ دیگر از جمله تغییر در اشتها یا وزن، خواب، و کارهای روانی-حرکتی، کاهش نیرو، احساس بی ارزشی یا گناه، مشکل در تفکر، تمرکز یا تصمیم گیری، یا افکار عودکننده دربارهٔ مرگ و خودکشی، طرح نقشه یا اقدام برای خودکشی را داشته باشد.
۱-وجود خلق افسرده در بخش بیشتر روز و تقریباً همهٔ روزه.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اختلالات افسردگی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اختلالات افسردگی   • مفهوم اختلالات افسردگی   • تعریف اختلالات افسردگی   • معرفی اختلالات افسردگی   • اختلالات افسردگی چیست   • اختلالات افسردگی یعنی چی   • اختلالات افسردگی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اختلالات افسردگی

کلمه : اختلالات افسردگی
اشتباه تایپی : hojghghj htsvn'd
عکس اختلالات افسردگی : در گوگل

آیا معنی اختلالات افسردگی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )