برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1405 100 1

اثر آفرینان (کتاب)

اثر آفرینان (کتاب) در دانشنامه اسلامی

اثر آفرینان (کتاب)
اثرآفرینان مجموعه ای است که به همت بخش پژوهش انجمن آثار و مفاخر فرهنگی فراهم گردیده است و به معرفی اثرآفرینان ایران از آغاز تاریخ ایران تا متولیدن سال 1300 می پردازد. چاپ اول این مجموعه زیر نظر دکتر سید کمال حاج سید جوادی و دکتر عبدالحسین نوایی تهیه و تالیف گردیده است و چاپ دوم زیر نظر دکتر محمدرضا نصیری و با ویرایش و بازبینی نهایی مینا احمدیان ارائه شد.
آقای حسین محدث زاده (از جلد 1 تا 6) و دکتر حبیب الله عباسی (از جلد 1 تا 3).
مینا احمدیان، محمدرضا اسحاقی جردوی، علی درویشانی، منوچهر دین پرست، فهیمه سیفی نهاوندی، حسین شکرآبی، ولی الله محمدی، شریفه مهدی پور، حمید ناطقی، کیوان یگانه رودپیشی.
طرح این مجموعه در سال 1373 در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی توسط آقای دکتر سید کمال حاج سید جوادی رئیس هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی (از 1373ـ1377) ارائه شد. هدف از این اثر معرفی نام آوران فرهنگ ایرانی است که از آغاز تاریخ ایران تا (متولدین) سال 1300 به منصه ظهور رسیده اند و در عرصه های فرهنگی اعم از دین، ادب، هنر، علوم و غیره آثاری را از خود به یادگار نهاده اند.
شخصیت های یاد شده در این اثر یا ایرانی اند یا دارای تبار و نژاد ایرانی هستند، هر چند در این خاک نزیسته اند و یا بزرگانی هستند که از خارج از ایران به این خاک سفر کرده و با افکندن رحل اقامت در این خاک، جذب فرهنگ ایران شده اند و در اعتلای تمدن و فرهنگ ایران کوشیده اند مانند شیخ بهایی.
در عرصه های فرهنگی یادشده، اگر عالمی کتابی نگاشته، استادی شاگردی تربیت نموده، محدثی حدیثی روایت کرده، هنروری قلمی زده و نقشی کشیده و آهنگی ساخته، معماری بنایی پرداخته و شاعری بیتی سروده و آن که حریم فرهنگ و فرهنگیان را پاس داشته و خدمت گزارده در این مجموعه از او یاد شده است.
چاپ دوم این اثر با دقت نظر مجددی مورد بازبینی و ویرایش علمی قرار گرفت و در سال 1384 تقدیم به اهل علم شد.
طرح پژوهش اثرآفرینان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، بازیابی: 19 بهمن 1391.

ارتباط محتوایی با اثر آفرینان (کتاب)

اثر آفرینان (کتاب) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اثر آفرینان (کتاب)   • مفهوم اثر آفرینان (کتاب)   • تعریف اثر آفرینان (کتاب)   • معرفی اثر آفرینان (کتاب)   • اثر آفرینان (کتاب) چیست   • اثر آفرینان (کتاب) یعنی چی   • اثر آفرینان (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اثر آفرینان کتاب
کلمه : اثر آفرینان (کتاب)
اشتباه تایپی : hev Htvdkhk (;jhf)
عکس اثر آفرینان (کتاب) : در گوگل

آیا معنی اثر آفرینان (کتاب) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )