برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1434 100 1

آویا

آویا در دانشنامه ویکی پدیا

آویا
آوایا، (به انگلیسی: Avaya) شرکت ارائه دهنده سیستم های ارتباطاتی و تجهیزات شبکه می باشد، که دفتر مرکزی آن، در شهر بسکینگ ریدج، نیوجرسی، ایالات متحده قرار دارد.
وب گاه رسمی شرکت آوایا
حوزه اصلی فعالیت شرکت آوایا در زمینه ارائه شبکه های رایانه ای (روترها، سوئیچ ها و سایر سخت افزارهای شبکه)، سیستم های ارتباطات یکپارچه، تجهیزات مراکز ارتباطاتی و محصولات ویدئویی (سخت افزار و نرم افزار یکپارچه) می باشد.
عکس آویا
آویا بی-۳۴ (به انگلیسی: Avia_B-34) یک هواگرد ملخ پیشین تک موتوره از نوع جنگنده ساخت شرکت Avia است. هواگرد آویا بی-۳۴ نخستین پروازش را در ۲ فوریه ۱۹۳۲ میلادی انجام داد. در مجموع، تعداد ۱۴ فروند از این هواگرد ساخته شده است.
فهرست هواگردها
طراح این هواگرد، František Novotný بود.
آویا بی-۵۳۴ جنگنده ای دوباله ساخت چکسلواکی بود که در سال ۱۹۳۳ میلادی برای اولین بار به پرواز درآمد. این هواپیما یکی از بهترین جنگنده های دوبالهٔ زمان خود بود.
آویا بی-۵۳۴ هواپیمایی یک موتوره و یکی از آخرین جنگده های دوباله محسوب بود. از این هواپیما در مجموع ۴۴۵ فروند ساخته شد. پس از اشغال شدن چکسلواکی به دست آلمان در جنگ جهانی دوم این جنگنده ها به دست نیروی هوایی آلمان افتادند و آلمان ها در ابتدای جنگ آنها را در دو اسکادران مجزا قرار داده و استفاده کردند.
Francis، Crosby، Gevechtsvliegtuigen، ISBN 90-5920-083-7
آویا بی اچ-۱ (به انگلیسی: Avia_BH-1) یک هواگرد ملخ پیشین تک موتوره از نوع ورزشی ساخت شرکت Avia است. هواگرد آویا بی اچ-۱ نخستین پروازش را در ۱۳ اکتبر ۱۹۲۰ میلادی انجام داد. در مجموع، تعداد ۲ فروند از این هواگرد ساخته شده است.
فهرست هواگردها
طراح این هواگرد، Pave ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آویا در دانشنامه آزاد پارسی


آویا (Avia)
هواپیمای جنگی ساخت چکسلوواکی در جنگ جهانی دوم. آویا مدل ب ۵۳۴ جنگنده ای سریع، تک سرنشین، و دوباله بود و هنگامی که نخستین بار در ۱۹۳۴ ساخته شد، احتمالاً بهترین نوع این هواپیما به شمار می رفت. در ۱۹۴۱ سه ناوگان جنگی چک برای جنگیدن در جبهۀ شرقی سازماندهی شد، اما خلبان ها توفیق کمی داشتند و اکثرشان با هواپیماهای خود به خاک شوروی گریختند .

ارتباط محتوایی با آویا

آویا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آویا   • مفهوم آویا   • تعریف آویا   • معرفی آویا   • آویا چیست   • آویا یعنی چی   • آویا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آویا
کلمه : آویا
اشتباه تایپی : H,dh
عکس آویا : در گوگل

آیا معنی آویا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )