برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1674 100 1
شبکه مترجمین ایران

آن دانهام

آن دانهام در دانشنامه ویکی پدیا

آن دانهام
استنلی آن دانهام (۲۹ نوامبر ۱۹۴۲ – ۷ نوامبر ۱۹۹۵)، مادر باراک اوباما، مردم شناسی آمریکایی بود که در زمینهٔ مردم شناسی اقتصادی و توسعهٔ روستایی تخصص داشت. دانهام در شهر ویچیتا در ایالت کانزاس به دنیا آمد و دوران کودکی را در ایالت های کالیفرنیا، اوکلاهاما، تگزاس، و کانزاس و دوران نوجوانی را در جزیرهٔ مرسر در ایالت واشینگتن و اکثر دوران بزرگ سالی را در هاوایی و اندونزی سپری کرد.
باراک اوباما (پدر) (۱۹۶۴–۱۹۶۱)
لولو سوئتورو (۱۹۸۰–۱۹۶۵)
دانهام در پردیس مانوا و مرکز شرق–غرب دانشگاه هاوایی به تحصیل پرداخت و مدرک کارشناسی جامعه شناسی یا ریاضیات، و مدارک کارشناسی ارشد و دکترای جامعه شناسی را از همانجا اخذ نمود. با توجه به علاقه ای که به صنایع دستی و بافندگی داشت و نیز اینکه می خواست دربارهٔ نقش زنان در صنایع خانگی بیشتر بداند، تحقیقاتش را بر روی کار زنان در جزیرهٔ جاوه و بلک اسمیتینگ اندونزی متمرکز کرد. هنگامی که به عنوان مشاور در سازمان توسعهٔ بین المللی آمریکا کار می کرد، طرح هایی برای اعطای وام خرد (microcredit) جهت رفع معضل فقر در جوامع روستایی ارائه داد. دانهام همچنین به استخدام بنیاد فورد در جاکارتا درآمد و مشاور بانک توسعهٔ آسیایی در پاکستان بود. در اواخر عمرش، به همکاری با بانک رکیات اندونزی مشغول شد و کمک کرد تا تحقیقات و پژوهش هایش را در بزرگ ترین طرح سرمایه گذاری خرد در جهان به کار گیرند.
پس از آنکه پسرش، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده شد کارهای دانهام دوباره مورد توجه قرار گرفت: دانشگاه هاوایی اجلاسی دربارهٔ پژوهش های او برگزار کرد، نمایشگاهی از کلکسیون منسوجات باتیکی اندونزیایی او در چندین شهر ایالات متحده برگزار شد، و انتشارات دانشگاه دوک کتاب گذراندن زندگی علی رغم همهٔ مشکلات: صنایع روستایی در اندونزی را بر مبنای رسالهٔ ۱۹۹۲ دانهام منتشر کرد.
باراک اوباما در جریان یکی از مصاحبه هایش مادرش را «تأثیرگذارترین فرد در سال هایی که شخصیتم شکل می گرفت» توصیف کرد و افزود «ارزش هایی که او به من آموخت همچنان معیارهای من برای چگونگی عملکرد در دنیای سیاست هستند».
عکس آن دانهام


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آن دانهام را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آن دانهام   • مفهوم آن دانهام   • تعریف آن دانهام   • معرفی آن دانهام   • آن دانهام چیست   • آن دانهام یعنی چی   • آن دانهام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آن دانهام

کلمه : آن دانهام
اشتباه تایپی : Hk nhkihl
عکس آن دانهام : در گوگل

آیا معنی آن دانهام مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )