برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1430 100 1

آنی هال

آنی هال در دانشنامه ویکی پدیا

آنی هال
آنی هال (به انگلیسی: Annie Hall) فیلمی رمانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ است. فیلم در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت چهار جایزه اسکار از جمله «بهترین فیلم» شد. آلن فیلم نامه این فیلم را به همراه مارشال بریکمن نوشته است. این فیلم در گیشه نیز موفق بوده و یکی از بهترین آثار آلن به شمار می آید. دایان کیتون به خاطر بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. گفته می شود، آلن، فیلم نامه این فیلم را مشخصاً برای دایان کیتون نوشته که نام واقعی او دایان هال است. مارشال مک لوهان، فیلسوف و متفکر کانادایی، در صحنه کوتاهی از فیلم در نقش خودش بازی می کند.
۲۰ آوریل ۱۹۷۷ (۱۹۷۷-04-۲۰)
بسیاری از فیلم پژوهان شیوه ارائه تضادها بین نیویورک و لس آنجلس، کلیشه های تفاوت های بین جنسیت ها، نحوه ارائه هویت یهودی، و عناصر روانکاوانه و مدرنیسم را از نقاط قوت این فیلم دانسته اند.
داستان فیلم مربوط به زندگی الوی سینگر (وودی آلن) است که یک بازیگر طنز و یک شومن است. الوی سینگر سعی دارد بفهمد چرا رابطه اش با دختری به نام آنی هال (دایان کیتن) که یک خواننده است یک سال قبل قطع شده است. سینگر در یک خانواده یهودی در نیویورک بزرگ شده است. او از طریق راب، دوست صمیمی اش با آنی هال در زمین تنیس آشنا می شود. این دو خیلی زود دلباخته همدیگر می شوند و با هم زندگی می کنند. اما مشکلات عصبی سینگر و مشکلات روابط جنسی بین آن دو باعث می شود آنی از این رابطه خارج شود و به لس آنجلس برود. در آن جا آنی وارد رابطه ای با تونی لیسر (پل سایمون) تهیه کننده صفحات موسیقی اش می شود. سینگر به لس آنجلس می آید تا آنی را متقاعد کند رابطه شان را دوباره از سر گیرند، اما موفق نمی شود. در صحنه آخر، سینگر و آنی در کافه ای در نیویورک ملاقات دوستانه ای دارند، در حالی که هرکدام وارد رابطه جدیدی شده اند.
آنی هال در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها (IMDb)
عکس آنی هال


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آنی هال

آنی هال (به انگلیسی: Annie Hall) فیلمی رمانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ است.
• الوی سینگر: یاد اون جک قدیمی افتادم که یارو می ره پیش روانپزشک و می گه برادر من دیوانه است و فکر می کنه مرغه. دکتر می گه چرا نمی فرستیش بیمارستان؟ و اون یارو می گه چون تخم مرغاشو لازم دارم. گمونم این خیلی شبیه طرز فکر من دربارهٔ روابط زن و مرده. این کاملاً غیر منطقی و دیوانه واره، ولی همگی به این روابط ادامه می دیم چون به تخم مرغاش احتیاج داریم.

ارتباط محتوایی با آنی هال

آنی هال را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آنی هال   • مفهوم آنی هال   • تعریف آنی هال   • معرفی آنی هال   • آنی هال چیست   • آنی هال یعنی چی   • آنی هال یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آنی هال
کلمه : آنی هال
اشتباه تایپی : Hkd ihg
عکس آنی هال : در گوگل

آیا معنی آنی هال مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )