برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1408 100 1

آندرس فو راسموسن

آندرس فو راسموسن در دانشنامه ویکی پدیا

آندرس فو راسموسن
آندرس فو راسموسن (به دانمارکی: Anders Fogh Rasmussen) (زاده ۲۶ ژانویه ۱۹۵۳) سیاست مدار دانمارکی است که از نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی تا ۵ آوریل ۲۰۰۹ نخست وزیر دانمارک بود او پس از نخست وزیری و در آوریل ۲۰۰۹ به دبیر کلی ناتو برگزیده شد. او رهبری «حزب لیبرال» و ریاست ائتلاف راست میانه با مشارکت حزب لیبرال و «حزب محافظه کار مردم» دانمارک را بر عهده داشت. سیاست های دولت او عمدتاً بر محدودیت بر مهاجرت افراد غیر اروپایی و نرخ مالیات ثابت استوار بود.
پس از اعلام نامزدی راسموسن برای تصدی دبیر کلی ناتو، ترکیه به علت سخنان راسموسن در زمان جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن و دادن مجوز به یک شبکه تلویزیونی گروه کرد پ.ک. ک در دانمارک به مخالفت با او پرداخت ولی پس از مذاکرات عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه با باراک اوباما، در نهایت ترکیه با دبیر کلی او موافقت کرد. عبدالله گل پس از این اتفاق هرگونه اختلاف در ترکیه بر سر دبیر کلی راسموسن را رد کرد. چند ساعت پس از موافقت عبدالله گل با دبیر کلی راسموسن، اردوغان به انتقاد از راسموسن پرداخت درحالی که عبدالله گل راسموسن را از موفق ترین نخست وزیران اروپا خواند و بیان کرد که نیازی به برجسته کردن موضوعات مذهبی نیست. برخی رسانه های ترکیه مدعی شدند که ترکیه چند شرط برای دبیر کلی راسموسن قرار داده است که یکی از این شروط عذرخواهی راسموسن دراجلاس تمدن ها در استانبول ترکیه بود. راسموسن در آن اجلاس ضرورت احترام به مذاهب را یادآور شد و اعلام کرد که هرگز خود تصویر مذهبی از جمله تصویر محمد پیامبر اسلام را رسم نخواهد کرد. ولی اعلام کرد که عذرخواهی نخواهد کرد.
او در اکتبر سال ۲۰۱۴ جای خود را به ینس استولتنبرگ سیاستمدار نروژی داد.
عکس آندرس فو راسموسن


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آندرس فو راسموسن

آندرس فو راسموسن (به دانمارکی: Anders Fogh Rasmussen) (زاده ۲۶ ژانویه ۱۹۵۳) سیاست مدار دانمارکی است که از نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی تا ۵ آوریل ۲۰۰۹ نخست وزیر دانمارک بود او پس از نخست وزیری و در آوریل ۲۰۰۹ به دبیر کلی ناتو برگزیده شد. او رهبری «حزب لیبرال» و ریاست ائتلاف راست میانه با مشارکت حزب لیبرال و «حزب محافظه کار مردم» دانمارک را بر عهده داشت.
• «آموزش نیروهای مسلح مالی یک نیاز حیاتی است؛ بنابراین من از این مأموریت آموزشی ناتو استقبال می کنم. ما نمی توانیم اجازه دهیم که مالی سرزمین پرورش تروریسم شود.»
• «ناتو نمی تواند پلیس جهان باشد و از این کشور به آن کشور سفر کند و همه مسائل را حل کند؛ بنابراین فکر می کنم این ایده خوبی است که کارها تقسیم شود؛ و اجازه دهید یادآور شوم که شورای امنیت سازمان ملل به یک نیروی تحت هدایت آفریقا، برای ایجاد تبات در مالی اختیار داده است.»

ارتباط محتوایی با آندرس فو راسموسن

آندرس فو راسموسن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آندرس فو راسموسن   • مفهوم آندرس فو راسموسن   • تعریف آندرس فو راسموسن   • معرفی آندرس فو راسموسن   • آندرس فو راسموسن چیست   • آندرس فو راسموسن یعنی چی   • آندرس فو راسموسن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آندرس فو راسموسن
کلمه : آندرس فو راسموسن
اشتباه تایپی : Hknvs t, vhsl,sk
عکس آندرس فو راسموسن : در گوگل

آیا معنی آندرس فو راسموسن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )