برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1639 100 1
شبکه مترجمین ایران

آل کاپون

آل کاپون در دانشنامه ویکی پدیا

آل کاپون
آل کاپون (به انگلیسی: Al Capone) با نام کامل آلفونسه گابریل کاپون (به انگلیسی: Alphonse Gabriel Capone) متولد شهر نیویورک (۱۷ ژانویه ۱۸۹۹ - ۲۵ ژانویه ۱۹۴۷) از جمله معروفترین خلاف کارهای آمریکایی بود. او نمادی از زیرپا گذاشتن قانون و نظم در آمریکا بود و در سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ سردمدار جرایم سازمان یافته آمریکایی بود.
مرگ آل کاپون، مشهور به صورت زخمی
آل کاپون معروف ترین گانگستر و تبهکار آمریکا و بزرگترین نماد قانون شکنی در دهه ۱۹۲۰ آمریکاست. آلفونسه گابریل کاپون (Alphonse Gabriel Capone) که با نام Alfonso "Scarface" Capone نیز می شناسند، در ۱۷ ژانویه سال ۱۸۹۹ متولد شد و در ۲۵ ژانویه ۱۹۴۷ درگذشت.
هرچند در کارت شناسایی اش به عنوان فروشنده اثاثیه دست دوم معرفی شده بود، اما در واقع یک گانگستر آمریکایی بدنام طی سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ بود. اصلیت کاپون ناپلی بود، یک ناپلی متولد شده در نیویورک که تبهکاری را از بروکلین آغاز کرد و سپس به شیکاگو، ایلینوی نقل مکان کرد و تبدیل به بدنام ترین مجرم این شهر شد.
در اواخر دهه ۱۹۲۰ در لیست سیاه اداره تحقیقات فدرال آمریکا قرار داشت، نهایتاً در سال ۱۹۳۱ توسط حکومت فدرال به جرم فرار از پرداخت مالیات متهم شناخته شد. او در سال ۱۹۳۱ به جرم پرداخت نکردن مالیات به ۱۱ سال زندان محکوم شد و در سال ۱۹۳۲ به زندان آتلانتا فرستاده شد. او همچنین مقداری از دوران محکومیتش را در زندان آلکاتراز گذراند. در زندان دچار مشکلات روحی و روانی شد. حتی چند ماه آخر محکومیت را در بیمارستان روانی گذراند. او در سال ۱۹۴۷ در پی ایست قلبی درگذشت.
عکس آل کاپون
آل کاپون (انگلیسی: Al Capone) فیلمی در ژانر زندگینامه ای به کارگردانی ریچارد ویلسون است که در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به راد استایگر اشاره کرد.
۲۵ مارس ۱۹۵۹ (۱۹۵۹-03-۲۵)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آل کاپون

آل کاپون (۱۷ ژانویه ۱۸۹۹ - ۲۵ ژانویه ۱۹۴۷)، یکی از معروفترین خلاف کارها و گنگسترهای آمریکایی بود. او نماد فروریختن قانون آمریکا بود و در سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ سردمدار مافیای آمریکایی بود.
• «زبان ملایم به تنهایی جواب نمی دهد، اگر می خواهید زودتر به جواب برسید زبان ملایم را با یک اسلحه همراه کنید.» (As quoted in Forbes (6 October 1986
• «من، بجز فهرست تلفات جنگ جهانی دوم، به همه قتل ها متهم شده ام» The Bootleggers

آل کاپون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آل کاپون   • مفهوم آل کاپون   • تعریف آل کاپون   • معرفی آل کاپون   • آل کاپون چیست   • آل کاپون یعنی چی   • آل کاپون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آل کاپون

کلمه : آل کاپون
اشتباه تایپی : Hg ;h~,k
عکس آل کاپون : در گوگل

آیا معنی آل کاپون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )