برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1632 100 1
شبکه مترجمین ایران

آلیس مونرو

آلیس مونرو در دانشنامه ویکی پدیا

آلیس مونرو
آلیس مونرو (به انگلیسی: Alice Munro) (زاده ۱۰ ژوئیه ۱۹۳۱) نویسنده کانادایی معاصر و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۳. آکادمی سوئد مونرو را «استاد داستان کوتاه معاصر» توصیف کرد.
رؤیای مادرم. ترانه علیدوستی (مترجم)، تهران: نشر مرکز، ۱۳۹۰. شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۵-۹۹۷-۲
می خواستم چیزی بهت بگم. نیایش عبدالکریمی (مترجم)، بیژن عبدالکریمی (مقدمه)، تهران: نقد فرهنگ، ۱۳۹۴.
فرار. مژده دقیقی (مترجم)، ناشر: نیلوفر.
دست مایه ها. مرضیه ستوده (مترجم).
دورنمای کاسل راک. زهرا نی چین (مترجم)، ناشر: افراز، ۱۳۹۰.
خوشبختی در راه است. مهری شرفی، (مترجم)، ناشر: ققنوس، ۱۳۹۲.
زندگی عزیز. منیره ژیان، (مترجم)، ناشر: مهر صفا، ۱۳۹۳.
آلیس مونرو را یکی از تواناترین نویسندگان داستان کوتاه امروز می دانند. بسیاری بر این عقیده اند که مونرو جامعه کتابخوان آمریکای شمالی را با داستان کوتاه آشتی داده است. البته خودش می گوید هرگز قصد نداشته صرفاً نویسنده داستان کوتاه باشد؛ فکر می کرده مثل همه رمان خواهد نوشت؛ ولی حالا دیگر می داند نگاهش به مسائل برای نوشتن رمان مناسب نیست. دوست دارد پایان داستان را در ذهنش مجسم کند، و مطمئن باشد مثلاً تا کریسمس آن را تمام خواهد کرد، و نمی داند نویسنده ها چطور روی پروژه های طولانی مثل رمان با پایان باز کار می کنند.
او نویسنده آثاری چون چیزی می خواستم بهت بگم، فرار (مجموعه داستان)، رؤیای مادرم، دست مایه ها و دورنمای کاسل راک است که به فارسی هم ترجمه شده اند.
آلیس آن مونرو ۱۰ ژوئیه ۱۹۳۱ در کانادا به دنیا آمد. پدرش کشاورز و مادرش معلم مدرسه بود. او نویسندگی را از نوجوانی شروع کرد و اولین داستانش به نام «ابعاد یک سایه» در سال ۱۹۵۰ زمانیکه هنوز دانشجوی دانشگاه وسترن اونتاریو بود منتشر شد. او تا پیش از انتخاب نویسندگی به عنوان یک حرفه مشاغلی چون پیشخدمتی و تصدی کتابخانه را تجربه کرده بود و حتی مدتی نیز در مزارع تنباکو مشغول به کار بود. با این حال او سال ۱۹۵۱ دانشگاه را ترک کرد تا ازدواج کند. او سال ۱۹۶۳ به ویکتوریا نقل مکان کرد و کتابفروشی «کتاب مونرو» را افتتاح کرد که هنوز مشغول به کار است.
عکس آلیس مونرو
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آلیس مونرو در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به: مونرو، آلیس

نقل قول های آلیس مونرو

آلیس مونرو (زاده ۱۰ ژوئیه ۱۹۳۱)، نویسندهٔ کانادایی معاصر و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۳
• «تعداد کمی از مردم گنجینه ای دارند و اگر تو هم از آن افراد هستی، باید به آن بچسبی و اجازه ندهی در کمینت بنشینند و آنرا از تو بگیرند.» مجموعه داستان فرار «۲۰۰۴»
• «همیشه به یاد داشته باش وقتی مردی از اتاق بیرون می رود، همه چیز را آنجا می گذارد… اما وقتی زنی از اتاق خارج می شود تمام چیزی را که در اتاق اتفاق افتاده است با خود حمل می کند.» شادی بیش از حد (۲۰۰۹)
• «در زندگی شما مکان های کمی، یا شاید یک مکان وجود دارد، جایی که چیزی برای شما اتفاق افتاده است، و بقیهٔ مکان های دیگر.» شادی بیش از حد (۲۰۰۹) مجلهٔ هارپر اوت ۲۰۰۹

آلیس مونرو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلیس مونرو   • مفهوم آلیس مونرو   • تعریف آلیس مونرو   • معرفی آلیس مونرو   • آلیس مونرو چیست   • آلیس مونرو یعنی چی   • آلیس مونرو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلیس مونرو

کلمه : آلیس مونرو
اشتباه تایپی : Hgds l,kv,
عکس آلیس مونرو : در گوگل

آیا معنی آلیس مونرو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )