برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1626 100 1
شبکه مترجمین ایران

آفساید (فیلم)

آفساید (فیلم) در دانشنامه ویکی پدیا

آفساید (فیلم)
آفساید فیلمی به کارگردانی جعفر پناهی و نویسندگی جعفر پناهی و شادمهر راستین است. این فیلم که ساخته سال ۲۰۰۶ است، پنجمین فیلم پناهی در مقام کارگردان به شمار می رود. این فیلم در ایران نمایش عمومی داده نشد و همین موضوع سبب شد که آفساید نتواند نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی سال ۲۰۰۷ شود.
تهیه کننده: داوود سماواتی
فیلمنامه: جعفر پناهی، شادمهر راستین
تدوین: جعفر پناهی
مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری
طراح لباس و صحنه: ایرج رامین فر
چهره پردازی: پارمیس زند
طراح صدا:محمدرضا دلپاک
صدابردار: نظام الدین کیایی
عکاس: جعفر پناهی
محل و زمان فیلمبرداری: ورزشگاه آزادی تهران، ۱۸/۳/۱۳۸۴
زمان: ۹۳ دقیقه
تاریخ اکران: این فیلم مجوز وزارت ارشاد نگرفت و در ایران به اکران عمومی در نیامد.
سیما مبارک شاهی، صفر سمندر، شایسته ایرانی، محسن تنابنده، محمد خیرآبادی، آیدا صادقی، مسعود خیمه کبود، گلناز فرمانی، محمدرضا قره باغی، مهناز ذبیحی، هادی سعیدی، نازنین صدیق زاده، مسعود غیاث وند، ملیکا شفاهی، علی برادری، علی روشن، رضا خیری، کریم خدابنده لو. به همراه هشتاد هزار تماشاگر بازی ایران و بحرین. (همه دختران بازیگر در این فیلم فارغ التحصیلان تئاتر هستند)
داستان روایتگر شرح حال دخترانی است که حاضرند هر کاری انجام دهند تا بازی ایران-بحرین را برای ورود ایران به جام جهانی ببینند تا جای کسانی را که در بازی ایران-ژاپن جان خود را از دست داده اند خالی نباشد آنها هر کدام با لباسی مبدل سعی می کنند وارد ورزشگاه بشوند اما تعدادی از آن ها به دلیل ممنوعیت ورود زن ها به استادیوم دستگیر می شوند. سرانجام به دست سربازانی که آن ها را گرفته اند به کمیته منتقل می شوند اما در راه به علت برد ایران در بازی با بحرین خیابان ها شلوغ می شود و دخترها به این ترتیب فرار می کنند.
این فیلم تحسین بسیاری از منتقدین را به دنبال داشت. سایت جمع آوری کنندهٔ نظرات راتن تومیتوس گزارش داد که ۹۷٪ منتقدین از ۷۶ بررسی موجود به این فیلم با نگاه مثبت نگریسته اند. متاکریتیک گزارش داده است که از میان ۲۵ بررسی انجام شده در مورد فیلم ۸۵٪ نظر مثبت داشته اند.عکس آفساید (فیلم)
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آفساید (فیلم)

آفساید فیلم ایرانی که جعفر پناهی کارگردانی کرده است. این فیلم در ایران نمایش عمومی داده نشد.

آفساید (فیلم) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آفساید (فیلم)   • مفهوم آفساید (فیلم)   • تعریف آفساید (فیلم)   • معرفی آفساید (فیلم)   • آفساید (فیلم) چیست   • آفساید (فیلم) یعنی چی   • آفساید (فیلم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آفساید فیلم

کلمه : آفساید (فیلم)
اشتباه تایپی : Htshdn (tdgl)
عکس آفساید (فیلم) : در گوگل

آیا معنی آفساید (فیلم) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )