برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1627 100 1
شبکه مترجمین ایران

آرامگاه پیر

آرامگاه پیر در دانشنامه ویکی پدیا

آرامگاه پیر
بقعه پیر مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان بویین زهرا، بخش دشتابی، روستای آقا بابا واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۸۹۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
بقعه معروف به پیر مربوط به دوره سلجوقیان است و در واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۳۰ با شمارهٔ ثبت ۳۸۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
مقبره پیرابو العراق مربوط به اواخر دوره صفوی است و در ۳ کیلومتری جاده خور، براک، نرسیروستای به شهرک صنعتی واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۷۳۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
بقعه پیر احمد زهرنوش مربوط به سدهٔ ۶ و ۷ ه.ق است. این بنا در حاشیه جنوبی شهر ابهر واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۵۳ با شمارهٔ ثبت ۹۸۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
این بقعه آرامگاه سه تن از بزرگان ابهر می باشد. در مجاورت بقعه ساختمان هایی می باشد که امروزه از آن ها به عنوان موزه ی باستانشناسی ابهر استفاده می شود. به گفتهٔ محمد آقامحمدی این بنا بر بقایای خانقاهی متعلق به قرن چهارم هجری ساخته شده است. خانقاه اولیه متعلق به ابوبکر محمد بن عبدالله ابهری متوفی ۳۳۰ هجری قمری بوده است.
این اثر که در سالیان گذشته رو به ویرانی گذاشته بود، در دههٔ ۱۳۶۰ به همت ادارهٔ ارشاد ابهر و با همکاری گروه باست ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آرامگاه پیر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آرامگاه پیر   • مفهوم آرامگاه پیر   • تعریف آرامگاه پیر   • معرفی آرامگاه پیر   • آرامگاه پیر چیست   • آرامگاه پیر یعنی چی   • آرامگاه پیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آرامگاه پیر

کلمه : آرامگاه پیر
اشتباه تایپی : Hvhl'hi ~dv
عکس آرامگاه پیر : در گوگل

آیا معنی آرامگاه پیر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )