برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1529 100 1
شبکه مترجمین ایران

آتالا

آتالا در دانشنامه ویکی پدیا

آتالا
آتالا شهری است در ایالت آلاباما در کشور آمریکا.
Wikipedia contributors، "Attalla، Alabama" Wikipedia، The Free Encyclopedia، (accessed October ۱۹، ۲۰۰۹).
آتالا در موقعیت () قرار دارد.
با توجه به اطلاعات اداره آمار آمریکا مساحت آن در حدود ۱۷٫۳ کیلومترمربع است.
با توجه به آمار سال ۲۰۰۰ جمعیت آن ۶۷۹۵ نفر، ۲۶۷۲ خانواده در آن ساکن هستند.تعداد ۲۹۱۴ واحد خانه در هر مساحت تقریبی (۱۶۸،۷akm²) قرار دارد.
عکس آتالا
تیم دوچرخه سواری آتالا (کد یوسی آی: ATA) تیم حرفه ای ایتالیایی بود که در رشتهٔ دوچرخه سواری جاده فعالیت می کرد. این تیم در سال ۱۹۰۸ بنیان گذاری و در سال ۱۹۸۹ منحل شد. در جیرو دیتالیای ۱۹۱۲ که تنها مسابقهٔ تیمی برگزار شد، تیم آتالا شامل کارلو گالتی، جووانی میکلتو و ابراردو پاوسی (و لوئیجی گانا که در مرحلهٔ پنجم کناره گیری کرد) به قهرمانی رسید.
این تیم در پنج دورهٔ دیگر جیرو دیتالیا در سال های ۱۹۰۹، ۱۹۱۰، ۱۹۵۵، ۱۹۵۶ و ۱۹۵۹ نیز قهرمان رده بندی تیمی شد. افزون بر این، لوئیجی گانا در سال ۱۹۰۹ و کارلو گالتی در سال ۱۹۱۰ قهرمان رده بندی اصلی جیرو دیتالیا شدند. در سال ۱۹۶۱ ویتو تاکونه برندهٔ رده بندی امتیازی و در سال ۱۹۸۴، اورس فرویلر برندهٔ رده بندی کوهستان جیرو شدند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آتالا در دانشنامه آزاد پارسی

آتالا (Atala)
رمانی از فرانسوا ـ اوگوست ـ رنه شاتوبریان. در ۱۸۰۱ با نام آتالا یا عشق های دو بَربَر در صحرامنتشر شد. این رمان در ۱۸۰۵ با تجدید نظر، همراه رنهنیز به چاپ رسید. آتالا بخشی از حماسه ای دربارۀ سرخ پوستان امریکاست و داستان دختری مسیحی را بازگو می کند که سوگند خورده است ازدواج نکند، اما عاشق سرخ پوستی از قبیلۀ نَچِزمی شود، او، که میان عشق و مذهب مردّد مانده است، خود را مسموم می کند تا ناگزیر نشود سوگندش را بشکند.

آتالا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آتالا   • مفهوم آتالا   • تعریف آتالا   • معرفی آتالا   • آتالا چیست   • آتالا یعنی چی   • آتالا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آتالا

کلمه : آتالا
اشتباه تایپی : Hjhgh
عکس آتالا : در گوگل

آیا معنی آتالا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )