برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1682 100 1
شبکه مترجمین ایران

wide area

معنی wide area در دیکشنری تخصصی

wide area
[ریاضیات] فراگیر
[برق و الکترونیک] سیستم توسعه گسترده سیستمی که برای بهبود دقت ثابتهای مکانی به دست آمده از سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS-C) . سیگنالهای تجاری تثبیت شده در زمان حقیقی با استفاده از سیگنال کمکی تولید شده به طور محلی و بر اساس آگاهی از امکان دقیق فرستنده است در مختصات طولی و عرضی ،اصلاح می شود . از این سیستم به طور قرار دادی برای پروازهای تجاری بر فراز ایالات متحده استفاده می شود ولی هواپیماها ،کشتیها و همه ی انواع وسایل نقلیه خصوصی یا تجاری می توانند ، در صوتر نصب گیرنده های لازم ،از مزایای آنها استفاده کنند . این سیستم قادر به تعیین محل گیرنده GPS-C با دقت حدود 7m یا (21ft ) در هر جایی از ایالات متحده است که این مقدار قابل مقایسه با دقت حدود 100m یا (300ft ) است . که اکنون با گیرنده های سیگنال GPS-C رده ی تجاری قابل دسترسی است . از طرف دیگر سیگنالهای نظامی GPS می تواند مکان گیرنده را با دقت 1m تعیین کنند .
[برق و الکترونیک] خدمات دهنده اطلاعات گستره نرم افزاری برای پیدا کردن و اصلاح مدارک بر اساس لغات کلیدی ای که کاربر تعریف می کند.
[کامپیوتر] شبکه گسترده- مجموعه ای از کامپیوترهای گسترده و مجزا که به یکدیگر متصل اند. مثلاً سیستم جهانی ذخیره ی بلیط هواپیما، شبکه ای گسترده است، اینترنت نیز مجموعه ای از شبکه های گسترده ی به هم پیوسته است. بر خلاف local-area network . - شبکه بلند پوشش ؛ شبکه راه دور ؛ شبکه گسترده
[برق و الکترونیک] شبکه اطلاعاتی گسترده
[صنعت] شبکه گسترده - شبکه ارتباطی که اتصال بین شبکه های LAN و کامپیوترها را در سراسر جهان به عهده دارد.
...

wide area را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

الهه دریا
گسترده، وسیع

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

توضیحات دیگر


آیا معنی wide area مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )