برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1409 100 1

rc

/ˌɑːˈsiː/ /ˌɑːˈsiː/

مخفف:، صلیب سرخ، مخفف: صلیب سرخ مخفف: کاتولیک

بررسی کلمه rc

صفت و ( adjective, abbreviation )
• : تعریف: abbreviation of "Roman Catholic," of or relating to the Roman Catholic Church.
اسم و ( noun, abbreviation )
• : تعریف: abbreviation of "Roman Catholic," a member of the Roman Catholic Church.

واژه rc در جمله های نمونه

1. Systematic study of the RC circuit and the RL circuit transient process.
[ترجمه ترگمان]مطالعه اصولی در مورد مدار RC و روند گذر مدار رادیو آزادی
[ترجمه گوگل]مطالعه سیستماتیک مدار RC و فرایند گذرا مدار RL
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

2. The input RC network in front of the first operational-amplifier signal conditions the pulse train from the processor, so that the op amp interprets it as a dc voltage.
[ترجمه ترگمان]شبکه RC ورودی در مقابل اولین سیگنال تقویت‌کننده عملیاتی، قطار پالس را از پردازنده دریافت می‌کند، به طوری که op و amp آن را به عنوان یک ولتاژ DC تفسیر می‌کند
[ترجمه گوگل]شبکه RC ورودی در مقابل اولین سیگنال تقویت کننده عملیاتی، قطار پالس را از پردازنده فراهم می کند، به طوری که مبدل آن به عنوان یک ولتاژ دی سی تفسیر می شود
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

3. RC Car Magazine is the most comprehensive publication available for radio control car enthusiasts.
[ترجمه ترگمان]مجله اتومبیل RC قدیمی‌ترین انتشار برای مشتاقان ماشین کنترل رادیویی است
[ترجمه گوگل]RC ماشین مجله جامع ترین منتشر شده در دسترس برای علاقه مندان به ماشین کنترل رادیویی است
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید ...

معنی عبارات مرتبط با rc به فارسی

مخفف: کلیسای کاتولیک

مخفف rc

عبارت کامل: Remote Control
موضوع: تکنولوژی
دستگاه کنترل از راه دور وسیله ای الکترونیکی است برای کنترل عملیات اجرایی یک دستگاه . واژه کنترل از راه دور به انگلیسی(remote control) گفته می شود. همچنین با نام های فراوان دیگری نیز خطاب می شود. به طور معمول دستگاه های کنترل از را دور برای صدور فرمان از فاصله دور برای تلویزیون و یا دیگر وسایل مصرفی الکترونیکی مانند سیستم های استریو (stereo system) و دی وی دی پلیرها (DVD player) استفاده می شود. برای این قبیل وسایل دستگاه های کنترل از راه دور معمولاً از وسیله ای دستی همراه با کلیدهایی منظم برای تنظیم ساختارهای مختلف مانند شبکه های تلویزیون، شماره مسیر و صدا تشکیل شده است. در حقیقت برای اکثریت دستگاه های مدرن که چنین کنترل هایی برای آن ها در نظر گرفته می شود، دستگاه کنترل از را دور دستی، دارای عملکردهای اجرایی بسیار وسیع تری نسبت به عملکردهای اولیه ای است که بروی خود دستگاه کنترل شونده تعبیه شده است. بسیاری از این دستگاه های کنترل از راه دور برای برقرای ارتباط از سیگنال های اینفرارد (infrared (IR) signals) و تعداد معدودی نیز از سیگنال های رادیویی (radio signals) استفاده می کنند.

معنی rc در دیکشنری تخصصی

[برق و الکترونیک] resistance - capacitance-مقاومتی - خازنی داشتن هر دو خاصیت خازنی و مقاومتی که با خازنها و مقاومتها ایجاد می شود .
[برق و الکترونیک] resistance - capacitance -coupled amplifier-تقویت کننده تزویج شده ی مقاومتی - خازنی ، تقویت کننده RC تقویت کننده با خازنی که مسیر جریان سیگنال را از یک طبقه به طبقه بعد ایجاد می کند و از هر طرف آن مقاومتی به منبع تغذیه یا زمین متصل است . این تقویت کننده می تواند سیگنالهای AC را تقویت کند ، اما نمی تواند با تغییر کوچک در جریانهای DC کار کند .
[برق و الکترونیک] ثابت RC ثابت زمانی مدار خازن- مقاومت که مقدار آن بر حسب ثانیه برابر است بامقدار مقاومت بر حسب اهم ضرب در مقدار خازن بر حسب فاراد.

معنی کلمه rc به انگلیسی

rc
• electric device which can control another device from a distance

rc را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

بهمن عنایتی کاریجانی
بنام خدا
با سلام، اختصارRC به معنی درد کلیه در اثر سنگ معمولا و یا سایر قسمتهای میز راه تا انتهای حالب. و گاها بسیار طاقت فرسا هست که به بیمار نارکوتیک یا مخدر تزریق میشود.این اختصار از حرف اول دو کلمه Renal , colic تشکیل شده است که اولی به معنی کلیه و کولیک به معنی قولنجی . دردهای قولنجی ، یعنی دردی که مستمر نیست و میگیرد و برای لحظاتی خاموش میشود. با تشکر.
پیمان
RC مخفف کلمه Refresh Car میباشد که به معنی اتومبیل بازسازی شده است. معمولا برای ماشین هایی استفاده میشود که دوباره از نو طراحی و بازسازی میشود و امکان دارد بسته به ایده طراح شکل و قالب بدنه و موتور تغییر کند. به این ماشین ها در اصطلاح RC گفته میشود

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی rc
کلمه : rc
املای فارسی : رک
اشتباه تایپی : قز
عکس rc : در گوگل

آیا معنی rc مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )