nc


مخفف: مجانی، رایگان، بدون کارمزد، مخفف: ایالت کارولینای شمالی (امریکا)
شبکه مترجمین ایران

بررسی کلمه

اختصار ( abbreviation )
• : تعریف: abbreviation of "North Carolina," a southeastern U.S. state on the Atlantic coast between Virginia and South Carolina.

کلمات اختصاری

عبارت کامل: New Caledonia
موضوع: مکان و موقعیت
کالِدونیای جدید یا نیوکالدونیا (به فرانسوی: Nouvelle-Calédonie)‏ (نام های عامیانه: Kanaky و Le caillou) مجموعه ای از جزایر تحت حاکمیت فرانسه (از ۱۸۵۳) در اقیانوس آرام است.
ملانزی های بومی این سرزمین از نسل مردمان ساکن جزیره گینه نو هستند که از ۵۰ هزار سال پیش به این جزایر کوچیدند.
در حدود ۱۵۰۰ سال پیش مردمان ملانزی ساکن جزایر شمال نیوکالدونیا؛ موسوم به لاپیتا به این جزایر آمدند. آن ها دریانوردانی ماهر بودند که از کشاورزی نیز آگاهی داشتند و بر منطقه بزرگی در اقیانوس آرام تأثیر گذاشته اند. از قرن یازدهم میلادی پولینزی ها هم به این جزیره آمده و با اهالی آن آمیختند. جیمز کوک در سال ۱۷۷۴ نخستین اروپایی بود که نیوکالدونیا را دید. نیوکالدونیا در سال ۱۸۵۳ مستعمره فرانسه شد و مهاجرت گسترده از اروپا به آن نیز از نیمه دوم قرن نوزدهم آغاز شد.

تخصصی

[کامپیوتر] کامپیور شبکه علامت اختصاری network computer برنامه ای که تمامی نرم افزار و داده را از یک شبکه می گیرد . یعنی انباره ی دیسک مخصوص به خود ندارد یا بسیار کم دارد . یک ایستگاه کاری بدون دیسک . کامپیوترهای شبکه امتیازهایی دارند ومانند میدیران سیستم در به روز در آوردن نرم افزار و فایلهای روی کامپیوترها هر کاربر الزامی نخواهد داشت . این نوع کامپیوتر ها در حال حاضر استفاده چندان گسرده ای ندارند .
[برق و الکترونیک] normally closed-معمولاً بسته واژه ای که برای رله یا اتصالهای کلید ی به کار می رود که در حالت برق دار نبودن رله یا کلید بسته می شوند تا مداری را قطع کنند . - numerical control-کنترل عددی سیستم کنترلی برای ابزارهای ماشینی و فرایند های صنعتی که در آن مقادیر عددی متناظر با موقعیت مطلوب ابزارها یا کنترل ها روی نوارهای مغناطیسی یا سوراخ شده ضبط می شوند، به طوری که می توانند کنترل عملیات را به طور خوکار انجام دهند . کامپیوتر ها یا کنترل کننده های قابل برنامه ریزی بهره عملکرد کنترل عددی را به بیشترین مقدار می رسانند . - علامت اختصاری بدون اتصال ( noconnection ) .
[کامپیوتر] کنترل عددی Numerical Control

به انگلیسی

• state in the southern united states
unit of nurses (military)

پیشنهاد کاربران

New Castle
ظبط سوت خودرو
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما