meniere's syndrome

انگلیسی به انگلیسی

• disorder of the inner ear characterized by repeated occurrences of loss of balance together with deafness and a ringing sensation

پیشنهاد کاربران

بیماری منیر یک اختلال در گوش داخلی است که می تواند منجر به سرگیجه ( سرگیجه ) و کاهش شنوایی شود. در بیشتر موارد، بیماری منیر تنها یک گوش را درگیر می کند.
بیماری منیر در هر سنی ممکن است رخ دهد، اما معمولاً بین سنین جوانی و میانسالی شروع می شود. این یک بیماری مزمن در نظر گرفته می شود، اما درمان های مختلف می توانند به تسکین علائم و به حداقل رساندن تأثیر طولانی مدت بر زندگی شما کمک کنند.
...
[مشاهده متن کامل]

علائم
علائم و نشانه های بیماری منیر عبارتند از:
1. دوره های مکرر سرگیجه. شما یک حس چرخش دارید که خود به خود شروع و متوقف می شود. دوره های سرگیجه بدون هشدار اتفاق می افتند و معمولاً 20 دقیقه تا چند ساعت طول می کشند، اما بیش از 24 ساعت طول نمی کشد. سرگیجه شدید می تواند باعث تهوع شود.
2. کم شنوایی. از دست دادن شنوایی در بیماری منیر ممکن است به خصوص در اوایل شروع شود و از بین برود. در نهایت، اکثر افراد کم شنوایی دائمی دارند.
3. صدای زنگ در گوش ( وزوز گوش ) . وزوز گوش عبارت است از درک صدای زنگ، وزوز، غرش، سوت یا خش خش در گوش.
4. احساس پری در گوش. افراد مبتلا به بیماری منیر اغلب در گوش آسیب دیده احساس فشار می کنند ( پری شنوایی ) .
پس از یک دوره، علائم و نشانه ها بهبود می یابند و ممکن است برای مدتی به طور کامل ناپدید شوند. با گذشت زمان، دفعات اپیزودها ممکن است کاهش یابد.
علل
علت بیماری منیر ناشناخته است. به نظر می رسد علائم بیماری منیر نتیجه مقدار غیر طبیعی مایع ( اندولنف ) در گوش داخلی باشد، اما مشخص نیست که چه چیزی باعث این اتفاق می شود.
عواملی که بر مایع تأثیر می گذارد و ممکن است در ایجاد بیماری منیر نقش داشته باشد عبارتند از:
. تخلیه نامناسب مایع، شاید به دلیل انسداد یا ناهنجاری آناتومیک
. پاسخ ایمنی غیر طبیعی
. عفونت ویروسی
. استعداد ژنتیکی
از آنجایی که هیچ علت واحدی شناسایی نشده است، این احتمال وجود دارد که بیماری منیر از ترکیبی از عوامل ایجاد شود.
عوارض
اپیزودهای غیرقابل پیش بینی سرگیجه و احتمال کم شنوایی دائمی می تواند از سخت ترین مشکلات بیماری منیر باشد. این بیماری می تواند به طور غیرمنتظره ای زندگی شما را مختل کند و باعث خستگی و استرس شود.
سرگیجه می تواند باعث از دست دادن تعادل شود و خطر سقوط و تصادف را افزایش دهد.

در این بیماری تعادل مایعات گوش داخلی مختل می شود.

بپرس