برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1398 100 1

mosfet


کامپیوتر : مى گیرند

معنی mosfet در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] نیمه هایدی با ویژگی امپدانس ورودی بسیار بالا ، امپدانس فعال نسبتاً بالا و سرعت سوئیچینگ پایین ، مدارات مجتمعی که در ساخت ریز پردازنده ها حافظه های دستیابی تصادفی حافظه های فقط خواندنی مورد استفاده قرار می گیرد .
[برق و الکترونیک] metal-oxide semicondujctor field - effect transistor , insulated - gate field effect transistor-ترانزیستور اثر میدان نیمرسانا ی اکسید - فلزی ، ترانزیستور اثر میدان باکیت عایق شده ترانزیستور اثر میدان ولتاژ - رانشی با یک گیت فلزی عایق شده - اکسید یا جند بلوری . عملکرد ترانزیستور تک قطبی بر اساس حرکت یک حامل اکثریت ( الکترونها در نوع N حفره ها در نوع P ) است و مانند ترانزیستور دو قطبی هر دوحامل در آن حرکت نمی کنند . ولتاژکنترل کننده گیت MOSFET به جای آن که مانند JFET به دو سر پیوند PN اعمال شود . به ناحیه کانال متقاطع با لایه عایق اعمال می شود . گیت با دی اکسید سیلیسیم یا نیترید سیلیسیم عایق شده است . MOSFET می تواند P کانال یا N کانال باشد و در مد تخلیه ای یا مد افزایشی عمل کند . MOSFET ها شامل منطق دیجیتال CMOS ها یا BICMOSها نیز می شوند MOSFET به دلیل وجود عایق بین سورس و درین آن توان کمتری را درین مصرف می کند . فرایند ساخت آن ساده تر از JFET است . از سیلیسیم به طور اقتصادی استفاده می کند و اتصالهای داخلی آن در یک تراشه ساده تر است .
[برق و الکترونیک] ماسفت توان دی ماس نوعی ماسفت توان که از طریق فرایند دی ماس عمودی ساخته می شود . دارای چندین سلول گیت سلیسیمی است که به منظور توزیع جریان و اتلاف گرما تشکیل شده اند . چگالی سلولها بیش از نیم میلیون در اینچ مربع است . در سطح زیرین تراشه ی آن ساختاری از سورسهای موازی و متصل به هم و یک درین مشترک وجود دارد .
[برق و الکترونیک] MOSFETقدرت ترانزیستور اثر میدان MOS که قا ...

معنی کلمه mosfet به انگلیسی

mosfet
• field-effect transistor in which the gate is separated from the conducting channel by an insulation (electronics)

mosfet را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی mosfet
کلمه : mosfet
املای فارسی : مسفت
اشتباه تایپی : ئخسبثف
عکس mosfet : در گوگل

آیا معنی mosfet مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )