برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1623 100 1
شبکه مترجمین ایران

GIF

واژه GIF در جمله های نمونه

1. There are a number of excellent GIF animation utilities.
[ترجمه ترگمان]تعدادی از برنامه‌های زنده نگاری GIF خوب وجود دارد
[ترجمه گوگل]تعدادی از ابزارهای عالی انیمیشن GIF وجود دارد
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

2. Careful design can result in remarkably small GIF files.
[ترجمه ترگمان]طراحی دقیق می‌تواند منجر به فایل‌های بسیار کوچک GIF شود
[ترجمه گوگل]طراحی دقیق می تواند در فایل های GIF به طور قابل توجهی کوچک باشد
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

3. When created with an animation editor, multiple GIF images can be put together like a set of cartoon cels, allowing for simple moving pictures.
[ترجمه ترگمان]هنگامی که با یک ویرایشگر انیمیشن ایجاد شد، چندین تصویر GIF می‌تواند مانند یک مجموعه از cels کارتون ساخته شود، که برای تصاویر متحرک ساده اجازه می‌دهد
[ترجمه گوگل]هنگامی که با یک ویرایشگر انیمیشن ایجاد می شود، چندین عکس GIF را می توان مانند مجموعه ای از کارتون های سلول، اجازه می دهد برای تصاویر ساده حرکت می کند
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

4. A image file ( such as GIF, PNG, TIFF, etc. ) is comprised of pixel - based image information.
...

مخفف GIF

عبارت کامل: Graphics Interchange Format
موضوع: کامپیوتر
گیف (GIF) پسوند سه حرفی و مشخص کنندهٔ بافت پرونده های گرافیکی ثابت یا متحرک است. این نام کوتاه شده Graphics Interchange Format (قالب مبادلهٔ گرافیک) است. این قالب گرافیکی توسط شرکت کامپیوسرو معرفی شد و امروزه به طور گسترده برای تصاویر منتشر شده در وب به کار می رود.

معنی GIF در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] علامت اختصاری Graphics Interface Format . نوعی قالب ( فرمت ) فایل که توسط شبکه ی Compuserve برای ذخیره ی تصاویر طرح بیتی بر روی دیسک ساخته شده است . نگاه کنید به Compuserve ; bitmap . تصاویر GIF می توانند تا 65536 × 65536 سلول تصویری و 256 رنگ داشته باشند. GIF رایج ترین قالب تصاویر بر روی شبکه ی جهانی web است . مقایسه کنید با PCX , TIFF .
[برق و الکترونیک] Graphics Interchange Format-قالب تبادل تصویر روشی برای تبدیل تصاویر گرافیکی به پرونده های رایانه ای . تصویر به نقاط گرافیکی ( پیکسل ) تجزیه می شود و هر نقطه با رشته ای از اعداد مشخص می شود . به کمک قالب فشرده سازی داده ها می توان اطلاعات مورد نیاز رایانه برای نمایش تصویر را به حداقل رساند. بااستفاده از رمزهای ریاضی به جای داده های تکراری ، حجم حافظه و رمان مورد نیاز برای ارسال پرونده در یک شبکه رایانه ای به میزان زیادی کاهش می یابد . این روش اولین بار توسط شرکت سرو(Compuserve corp) ارایه شد.
[کامپیوتر] تصویر متحرک GIF
[کامپیوتر] یک فایل " طرح بیتی " که برای بارکردن به یک سایت راه دور بهینه شده است . این نوع فایل سریعتر نشان داده می شود، زیرا قبل از دریافت اطلاعات کامل ، به شکلی ناهموار قابل نمایش است . به این ترتیب که ابتدا به صورت بلوکهای زیر ظاهر می شود ، و با دریافت تدریجی کل فایل ، تصفیه و صاف می گردد.
[کامپیوتر] GIF شفاف خطای تایپی رایج که در ان ترتیب دو ضربه کلید معکوس می شود . مثلاً the ممکن است به صورت hte تایپ شود . برنامه غلط گیر املا می تواند چنین مشکلی را حل کند.

معنی کلمه GIF به انگلیسی

gif
• format for graphics files (computers)
gif extension
• extension which indicates a graphic file
gif file
• graphic file used to transfer photos on the internet

GIF را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

فاطمه
به فارسی

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگر


آیا معنی GIF مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )