برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1619 100 1
شبکه مترجمین ایران

FTP

واژه FTP در جمله های نمونه

1. File Transfer Protocol (FTP), TELNET and SSH (Secure Shell) are popular AIX V remote login mechanism used in various ways to meet various purposes within a given solution.
[ترجمه ترگمان]پروتکل انتقال پرونده (FTP)، telnet و SSH (پوسته امن)مکانیزم ورود به سیستم کنترل از راه دور هستند که به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف مختلف در یک راه‌حل مشخص استفاده می‌شود
[ترجمه گوگل]پروتکل انتقال فایل (FTP)، TELNET و SSH (Secure Shell) مکانیزم ورود به سیستم راه دور AIX V محبوب هستند که در راه های مختلف برای رسیدن به اهداف مختلف در یک راه حل مورد استفاده قرار می گیرند
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

2. FTP uploading and downloading files to achieve the demonstration program code.
[ترجمه ترگمان]دانلود FTP و دانلود پرونده‌ها برای رسیدن به کد برنامه نمایش
[ترجمه گوگل]FTP آپلود و دانلود فایل ها برای رسیدن به کد برنامه تظاهرات
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

3. FTP: File Transfer Protocol, also Five - Tiger Protection.
[ترجمه ترگمان]FTP: پروتکل انتقال فایل، همچنین پنج - ببر محافظت
[ترجمه گوگل]FTP: پروتکل انتقال پرونده، همچنین حفاظت پنبه - ببر
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

...

مخفف FTP

FTP
عبارت کامل: File Transfer Protocol
موضوع: کامپیوتر
اف تی پی یا قاپ (قرارداد انتقال پرونده)، قرارداد (پروتکلی) است که در شبکه های رایانه ای برای جابه جایی پرونده از مبدا به مقصد مورد استفاده قرار می گیرد.

درمیان رایانه های میزبان، اف تی پی به طور ویژه یک قراردادِ متداول برای دادوستد فرمان ها و پرونده ها در هر شبکه پشتیبان از قرارداد اینترنت و قرارداد هدایت انتقال (TCP/IP) (مانند اینترنت و اینترانت) است. درگاه (پورت) پیش فرض برای خدمات قاپ، درگاه 21/TCP و برای انتقال داده از درگاه 20/TCP استفاده می کند .

در یک انتقال اف تی پی دو رایانه دخیل است، یک کارساز و یک کاربر. کارساز (سرور) قاپ، برنامه های کارساز اف تی پی را اجرا می کند، و درخواست پذیرش در شبکه را رایانهٔ دیگر (یعنی کاربر) مطرح می کند. رایانهٔ کاربر برنامه های کاربری اف تی پی را اجرا و یک ارتباط با سکارساز بر قرار می کند.

هنگامی که یک ارتباط برقرار می شود کاربر می تواند تعدادی از برنامه ها را تغییر دهد (دستکاری محدود)، مانند بارگذاری پرونده در کارساز و بارگیری پرونده از آن، یا بازنامیدن یا حذف پرونده ها در کارساز و مانند این ها.

هر شخص یا شرکت برنامه ساز می تواند یک کارساز قاپ یا برنامه های کاربری ایجاد کند، چرا که این قراردادی آزاد است.

در واقع همهٔ بسترهای رایانه ای از اف تی پی پشتیبانی می کنند و به هر ارتباط رایانه ای که بر اساس قرارداد هدایت انتقال/قرارداد اینترنت باشد صرف نظر از این که از چه سامانهٔ عاملی استفاده می شود، اگر رایانه ها اجازهٔ دسترسی به قاپ را داشته باشند، این اجازه را می دهد که در پرونده های رایانهٔ دیگر در این شبکه تغییراتی ایجاد کند.

معنی FTP در دیکشنری تخصصی

FTP
[کامپیوتر] پروتکل انتقال فایل - علامت اختصاری File Transfer Protocol ( برنامه ی انتقال فایل ) . روش استاندارد انتقال فایلها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگری در شبکه های اینترنت و شبکه های دیگر TCP/IP . نگاه کنیدبه FTP . TCP/IP همچنین نام هر نوع برنامه ی کامپیوتری است که پروتکل انتقال فایل را اجرا می کند. وقتی به کامپیوتر راه دوری متصل می شوید، برنامه ی FTP از شما نام کاربر و کلمه ی عبور را می پرسد ؛ اگ در کامپیوتری که به آن وصل شده اید ، حساب نداشته باشید ، می توانید از FTP anonymous استفاده کنید تا به فایلهای عمومی دسترسی داشته باشید ، در این حالت ، به جای نام کاربر ، anonymous و به جای کلمه ی عبور ، نشانی پستی خود را بنویسید . همچنین توجه داشته باشید که هنگام انتقال فایلها ، اگر فایلها متن نیستند ، از گزینه ی binary ( دودویی ) استفاده کنید. می توانیدبا به کار گیری برنامه های Gopher و امکانات web ، مانند Mosaic ، از FTP« بدون نام » استفاده کنید. یکی از معروفترین سایتهای FTP که نرم افزارهای رایگان متعددی را ارائه می دهد ، ftp.cdrom. com ( یا ftp://cdrom.com ) است . نگاه کنید به Internet ; world wide web .
[برق و الکترونیک] file transfer protocol-قرارداد انتقال پرونده [ اف تی پی] مجموعه ای از قواعد برای انتقال پرونده های اطلاعاتی از رایانه ای به رایانه ی دیگر .
[کامپیوتر] سایت FTP - کامپیوتری که به وسیله ی FTP فایلها را قابل دسترس می کند.
[کامپیوتر] نگاه کنید به اف تی پی
[نفت] سکوی فرآوری سر میدان

معنی کلمه FTP به انگلیسی

ftp
• method of transferring files on the internet (computers)
anonymous ftp
• (internet) widely-used protocol that allows users to access files from an internet ftp site without requiring user identification

FTP را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

Ashkan
مخفف: fuck the population

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر


آیا معنی FTP مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )