برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1619 100 1
شبکه مترجمین ایران

FPS

بررسی کلمه FPS

اختصار ( abbreviation )
• : تعریف: abbreviation of "foot-pound-second," or "foot-pound-seconds," of, designating, or pertaining to the system of measurement in which the foot, pound, and second are the basic units of length, mass, and time.

مخفف FPS

عبارت کامل: Frame Per Second
موضوع: تکنولوژی
FPS مخفف تعداد فریم تولید شده در ثانیه هست.

معنی FPS در دیکشنری تخصصی

[خودرو] سیستم جلوگیری از آتش سوزی در اتومبیل.
[کامپیوتر] قاب در ثانیه علامت اختصاری FRAME PER SECOND نرخی که در آن یک تصویر ویدیو یی متحرک نمایش داده می شود . مثلاً تصاویر تلویزیونی آمریکایی به صورت 30 tps نمایش داده می شوند . البته هر قابی دو باره اسکن می شود تا لرزشی وجود نداشته باشد .

معنی کلمه FPS به انگلیسی

fps
• measure for the speed at which individual video or film frames are captured or displayed

FPS را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی افراسیابی
مخخف کلمه ی فریم در ثانیه،FPS = Frame Per Second نشان دهنده تعداد فریم های یک تصویر در یک ثانیه است.همانطور که میدانید هر تصویر متحرک از تعدادی تصویر ثابت تشکیل شده که به صورت متوالی به نمایش در می ایند. این نمایش مسسلی وار در مغز انسان این تصور را ایجاد میکند که تصویر در حال حرکت است. طبیعتا هرچه تعداد تصاویر ثابت به وجود اورنده یک تصویر متحرک بیشتر باشد شما جزئیات بیشتری از حرکات را خواهد دید.
چشم انسان قادر نیست بیش از 7 تا 10 فریم در ثانیه رو ببیند. این به این معناست که یک تصویر 10 فریم در ثانیه به همان میزان زنده به نظر میرسد که یک تصویر 30 فریم در ثانیه.
تعداد فریم های تصویر در ثانیه زمانی اهمیت پیدا میکند که حرکتی در تصویر اتفاق بیافتد. در صورت حرکت در تصویر 30 فریم شما جزئیات خیلی کمتری را نسبت به تصویر 10 فریم از دست میدهید.
در تصاویر با فریم پایین حرکت میتواند موجب تار شدن شدید تصاویر و عدم امکان تشخیص جزئیات شود. ماکزیمم تعداد فریم قابل انتقال با استاندارد تلویزیونی PAL (مورد استفاده در ایران) 25 فریم در ثانیه است. این تعداد فریم میتواند یک تصویر زنده با کیفیت را برای شما تضمین کند.
تعداد فریم تصاویر یکی از خصوصیات مهم دستگاه های DVR و دوربین های شبکه است. طبیعتا هرچه تعداد فریم تصاویر این دستگاه ها بیشتر باشد کیفیت آنها بالاتر خواهد بود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر


آیا معنی FPS مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )