برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1407 100 1

ANSI


کامپیوتر : american national standards instituteموسسه استانداردهاى ملى امریکا

معنی عبارات مرتبط با ANSI به فارسی

کامپیوتر : فایل سیستمى مربوط به صفحه نمایشdos

مخفف ANSI

ANSI
عبارت کامل: American National Standards Institute
موضوع: سازمانی
مؤسسه ملی استاندارد یا ANSI یک موسسه خصوصی غیرانتفاعی است که بر روند ایجاد استانداردهای جامع اختیاری برای محصولات، خدمات، روندها، سیستم ها، و کارمندان آمریکا نظارت می نماید. این موسسه همچنین استانداردهای آمریکا را با استانداردهای جهانی تطبیق می دهد تا بتوان از آنها بصورت جهانی نیز استفاده نمود. به عنوان مثال استاندارد دوربین های عکاسی تضمین می کند که فیلم مورد نیاز برای آنها در هر جایی در دنیا در دسترس باشد.

این موسسه اعتبار استانداردهای تولید شده توسط نمایندگان موسسات استانداردسازی، آژانس های دولتی، گروه های مصرف کننده، شرکت ها، و ... را تایید می کند. این استانداردها تضمین می کنند که محصولات دارای عملکرد و ویژگی های یکسانی باشد و مصرف کنندگان محصولاتی با همان مشخصات استفاده کنند و به همان صورت آزمایش گردند. ANSI همچنین هماهنگی موسسات تولیدکننده محصولات تایید هویت را با استانداردهای جهانی تضمین می نماید.

دفتر مرکزی این موسسه در واشنگتن و دفتر عملیاتی آن در نیویورک است.

معنی ANSI در دیکشنری تخصصی

ANSI
[کامپیوتر] به معنای موسسه استاندارد ملی آمریکا تقریبا" در تمام شاخه های صنعتی استانداردهای رسمی ای ان اس ای وجود دارد که بسیاری از آن استانداردها در مورد کامپیوتر است در برنامه نویسی کامپیوتر بیشتر به موارد زیر اشاره می کند . نسخه های استاندارد ای ان اس ای از زبانهای برنامه نویسی کوبل .فورتذانس معمولا" سازندگان زبانها ویژگیهای نسخه ای ان اس ای از زبان را مبنا قرار داده و ویژگیهای جدید دیگری به آن اضافه می کنند . به منظور سهولت انتقال یک برنامه از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر نباید از ویژگیهایی استفاده کرد که مخالف استاندارد ای ان اس ای باشد. رشته کارکترهای استاندارد ای ان اس ای که با کد ای اس سی شروع می شوند این رشته ها صفحه نمایش کامپیوتر یا ترمینال را کنترل می کنند رشته کارکترهای ای اس سی با کد 27 که مربوط به کارکترای اس سی است شروع می شوند . مجموعه کارکتر گسترش یافته ای ان اس ای که در مایکروسافت ویندوز به کار می رود این مجموعه شامل کارکترهای به اضافه بسیاری از کارکترهای دیگر است .-american national standards institute - موسسه استانداردهای ملی امریکا
[برق و الکترونیک] American nationalstandards institute-موسسه ملی استانداردهای آمریکا ( انسی ) موسسه ی نمایند ه ایالات متحده در سازمان بین المللی استاندارد ( ایزو ) ( آی اس او) این موسسه قبلاً به نام های موسسه استانداردهای ایالات متحده آمریکا و انجمن استانداردهای آمریکا معروف بود .
[کامپیوتر] نسخه استانداردی از زبان برنامه نویسی سی که موسسه استانداردهای ملی آمریکا در سال 1989 آن را تعریف کرده است بر خلان نسخه قدیمی ( که ریچی و کرنیگان آن را تعریف کرده بودند ) شامل تعریف وید برای توابعی است که مقدار برا برنمی گردانند همچنین ویژگیهای جدیدی مانند بررسی خطا نیز در آن وجود دارد .
[کامپیوتر] نگاه کنید به ای ان اس ای اسکرن کنترل
[کامپیوتر] گرافیک ای ان اس ای - اصطلاحی ...

معنی کلمه ANSI به انگلیسی

ansi
• american organization that helps determine voluntary standards for american industries by coordinating international standards requests and requirements
ansi character set
• standard character set by the american national standards institute
ansi graphics
• text graphic using the ansi standard, graphic using the standard of the american national standards institute
ansi screen control
• standard for the display of textual information on screen by the american national standards institute

ANSI را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

زینب زرمسلک
استاندارد ملی آمریکا

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی ansi
کلمه : ANSI
املای فارسی : انسی‌
اشتباه تایپی : شدسه
عکس ANSI : در گوگل

آیا معنی ANSI مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )