برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1542 100 1
شبکه مترجمین ایران

ALU

/ˈɑːluː/ /ˈɑːluː/

(مخفف) واحد عملیات منطقی در مایکروپروسسور

واژه ALU در جمله های نمونه

1. Alu polymerase chain reaction is enormously valuable.
[ترجمه ترگمان]واکنش زنجیره‌ای Alu polymerase بسیار ارزشمند است
[ترجمه گوگل]واکنش زنجیره ای پلی مراز آلو بسیار ارزشمند است
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

2. This processor provides an arithmetic logic unit (ALU) with a high degree of parallelism, application-specific hardware logic, on-chip memory, and additional on-chip peripherals.
[ترجمه ترگمان]این پردازنده یک واحد منطقی ریاضی (ALU)با درجه بالایی از parallelism، منطق سخت‌افزار خاص، حافظه چیپ، و لوازم جانبی اضافی را فراهم می‌کند
[ترجمه گوگل]این پردازنده یک منطق محاسباتی منطقی (ALU) را با درجه بالایی از موازی بودن، منطق سخت افزاری خاص، حافظه در تراشه و لوازم جانبی اضافی در تراشه فراهم می کند
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

3. The arithmetic is realized by logic operations and implemented by the spatial encoding technique, which offers an efficient design of optical arithmetic logic unit(ALU).
[ترجمه ترگمان]این محاسبات با استفاده از عملیات منطق و پیاده‌سازی آن توسط تکنیک کدگذاری فضایی محقق می‌شود، که یک طرح کارآمد از واحد منطق ریاضی محاسباتی (ALU)ارایه می‌دهد
[ترجمه گوگل]محاسبات بوسیله عملیات منطقی انجام شده و توسط روش رمزگذاری فضایی انجام می شود، که ارائه می دهد طراحی کارآمد از واحد منطقی محاسباتی نوری (ALU)
[ترجمه شما] ...

مخفف ALU

عبارت کامل: Arithmetic Logic Unity
موضوع: کامپیوتر
ALU علامت اختصاری کلمات Arithmetic Logic Unity بوده و آن قسمتی از واحد پردازنده مرکزی (CPU) می باشد که در آن عملیات ریاضی و منطقی انجام می گیرد.

معنی ALU در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] بخشی از CPU که عملیات محاسباتی را انجام می دهد ؛واحد حسابی-منطقی ؛واحد محاسبه و منطق
[برق و الکترونیک] واحد حساب و منطق [آ-ال-یو] بخشی از یک ریز پردازنده یا ریز کنترل کننده که عملیات ریاضی نظیر جمع،تفریق،تقسیم،ضرب،و منطق را روی ورودی های عددی (معمولاً به رمز دودویی) انجام می دهد و خروجی متناسب با ورودی های تولید می کند.واحد حساب و منطق [آال یو] آن بخش از واحد پردازش مرکزی [سی پی یو] است که تمام محاسبات ریاضی را انجام می دهد.

معنی کلمه ALU به انگلیسی

alu
• component of the central processing unit that performs calculations and logical operations

ALU را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی alu

کلمه : alu
املای فارسی : آلو
اشتباه تایپی : شمع
عکس alu : در گوگل

آیا معنی ALU مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )