برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1691 100 1
شبکه مترجمین ایران

ADSL

مخفف ADSL

عبارت کامل: Asymmetric Digital Subscriber Line
موضوع: کامپیوتر
خط رقمی مشترک نامتقارن (Asymmetric Digital Subscriber Line) یا (ADSL) یکی از خانواده های Digital Subscriber Line) DSL) یا همان خطوط دیجیتال استیجاری می باشد. اعضای DSL معمولاً به صورت xDSL نامگذاری می شوند. بر خلاف خطوط معمول این خطوط از تمامی پهنای موجود در خطوط مسی دوطرفه استفاده می کنند تا بالاترین سرعت ممکن در ثانیه را ارائه دهند.ADSL) Assymetric DSL) در واقع نوعی از DSLها می باشد که ارتباط آن نامتقارن می باشد؛ یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن می باشد.انواع دیگری از xDSLها موجود می باشند که از جمله آنها می توان به (HDSL(High-Speed DSL‏ و SDSL(symmetric DSL) اشاره کرد.

از آنجا که نشانه بر روی سیم های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی تواند طی کند ADSL در فواصل اندک قابل استفاده است که معمولاً کمتر از ۵ کیلومتر است. وقتی سیگنال به دفتر تلفن منطقه برسد ADSL از آن جدا شده و به سمت شبکه اینترنت هدایت می شود و در عین حال – بسامد های صوتی نشانه نیز وارد شبکه تلفن می شوند. به این صورت از یک انشعاب تلفن هم برای برقراری ارتباط تلفنی و هم برای ADSL استفاده می کنیم.

معنی ADSL در دیکشنری تخصصی

adsl
[کامپیوتر] نوعی اتصال دیجیتالی تلفن که عمدتا" برای سیستمهای ویدیویی دیجیتال به کار می رود این اتصال نرخ اتصال 6 میلیون بیت در ثانیه در یک جهت 576 کیلو بیت در ثانیه در جهت دیگر را پشتیبانی می کند-asymmetric digital subscriber line

معنی کلمه ADSL به انگلیسی

adsl
• technology that enables rapid transfer of digital information through regular telephone cables (the line is asymmetrical because the connection is faster in one direction than the other)

ADSL را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگر


آیا معنی ADSL مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )