3g

کلمات اختصاری

عبارت کامل: 3rd Generation
موضوع: موبایل
3G مخفف عبارت 3rd-generation (نسل سوم) می باشد . نسل اول گوشی های تلفن همراه به صورت آنالوگ در اواخر دهه 80 و اوائل دهه 90 به بازار عرضه شدند . نسل دوم تلفن های همراه ، با تکنولوژی دیجیتال از اواخر دهه 90 وارد میدان شدند . و اما نسل سوم که از سال 2003 میلادی مطرح شد ، گوشی های تلفن همراه با قابلیت انتقال اطلاعات با سرعت های بسیار بالا ، اتصال دائم به پایگاه های اطلاعاتی و کیفیت صدای بالاتر را به ارمغان آورد . علاوه بر این ها در گوشی های نسل سوم ، امکانات پیچیده ای چون ارتباط تصویری زنده با طرف مقابل گنجانده شده است . استانداردهای مختلفی برای تکنولوژی 3G وجود دارد . معروفترین آنها استاندارد UMTS است که بر پایه ساختار مخابراتی WCDMA بنا نهاده شده است .

پیشنهاد کاربران

سه گیگ<سرعت اینترنت بد نیست >
این علامت نشان دادن این است که سرعت اینترنت گرفته شده بد نیست اما بهتر از آن 4G و 5Gاست.
عبارت کامل: 3rd Generation
موضوع: شبکه های مخابراتی
نسل سوم شبکه های تلفن همراه
برگرفته شده از عبارت: 3rd Generation Partnership Project ) 3GPP )
منظور از نسل سوم ( 3G ) ، سومین قرارداد چندجانبه بین المللی است که برای بهبود و گسترش شبکه ها مخابراتی منعقد شده است؛ این امر برای بهبود ارتباطات راه دور، ایجاد استانداردهای جدید و ارتقای پروتکل های نسل دوم ( 2G ) ایجاد شده است.
نسل سوم در بسیاری از مولفه های نسبت به نسل دوم پیشرفت قابل توجهی داشته از جمله این موارد می توان به پهنای باند بیشتر، گستره ی دسترسی وسیع تر و کیفیت خدمات بهتر اشاره کرد.
از جمله استاندارد هایی که در این نسل معرفی شد و به سبب آن پیشرفت شایانی در ارتباطات راه دور پدید آمد IEEE802. 16 است.

مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما