برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1644 100 1
شبکه مترجمین ایران

گرینویچ

/gerinviC/

معنی گرینویچ در لغت نامه دهخدا

گرینویچ. [ گ ِ ] (اِخ ) شهری است در انگلستان از محال لندن و دارای 100000 تن سکنه است. در کنار تیمز قرار گرفته. دارای مریضخانه ای برای دریانوردان و رصدگاه فلکی مشهوری است که اکثر نقاط دنیا وقت ساعات را با آنجا تطبیق میکنند.

معنی گرینویچ به فارسی

گرینویچ
از شهرهای حومه لندن واقع در کنار رود تایمز . این شهر در جنوب خاوری لندن میباشد و دارای ۸۵۶٠٠٠ تن جمعیت است . گرینویچ رصدخانه بزرگی دارد و نصف النهار مبدا از این شهر میگذرد . کشورهای دیگر ساعات شبانه روز را نسبت به این شهر می سنجند .

معنی گرینویچ در فرهنگ فارسی عمید

گرینویچ
زمان مبدٲ که زمان دیگر نقاط دنیا نسبت به آن سنجیده می شود.

گرینویچ در دانشنامه ویکی پدیا

گرینویچ
واژه گرینویچ بیشتر به ساعت هماهنگ جهانی یا منطقه گرینویچ (منطقه) اشاره دارد ولی ممکن است به یکی از مفاهیم زیر نیز اشاره داشته باشد.
نیویورک:
دهکده گرینویچ محله ای در منهتن نیویورک
گرینویچ (به انگلیسی: Greenwich) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در گرینویچ، نیوجرسی واقع شده است. گرینویچ ۲٫۳۴۹ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۷۵۵ نفر جمعیت دارد و ۱۱۸ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
گرینویچ (منطقه) سلطنتی گرینویچ (به انگلیسی: Greenwich) منطقه ای در جنوب شرق لندن، انگلستان، واقع در قصبه سلطنتی گرینویچ واقع شده است .
منطقه سلطنتی گرینویچ قابل توجه است برای تاریخ دریایی خود و دادن نام خود را به نصف النهار گرینویچ (۰ ° طول و عرض جغرافیایی) و زمان گرینویچ است. این شهر از قرن ۱۵ تبدیل به محل کاخ سلطنتی پلاسنشیا گردیدکه زادگاه بسیاری از خانواده سلطنتی تودور، از جمله هنری هشتم و الیزابت اول است. در قصر در طول جنگ داخلی انگلیسی به خرابی افتاد و بازسازی به عنوان بیمارستان نیروی دریایی سلطنتی برای ملوانان توسط سر کریستوفر رن و دستیارش نیکلاس Hawksmoor. این ساختمان از کالج سلطنتی نیروی دریایی در سال ۱۸۷۳ تبدیل شد، و آنها استقرار برای آموزش نظامی تا سال ۱۹۹۸ باقی مانده است که آنها به دست بنیاد گرینویچ گذشت.اتاق های تاریخی در این ساختمان باقی مانده برای عموم آزاد است، ساختمان های دیگر توسط دانشگاه گرینویچ و ترینیتی لبن کنسرواتوار موسیقی و رقص استفاده می شود. این شهر رفت وآمد مکرر مردمی در قرن هفدهم تبدیل شد و بسیاری از خانه های بزرگ وجود دارد، ساخته شده است مانند Vanbrugh قلعه (۱۷۱۷) تپه ماز تاسیس شده است، در کنار این پارک شد. املاک و مستغلات دوره گرجستان از خانه های بالاتر از مرکز شهر ساخته شد.ارتباطات دریایی از گرینویچ در قرن بیستم، با مکان Cutty سارک ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

گرینویچ در دانشنامه آزاد پارسی

گرینْویچ (Greenwich)
گرینْویچ
گرینْویچ
گرینْویچ
برون شهری در جنوب شرقی لندن بزرگ تر، در جنوب رود تمز، با ۲۰۵هزار نفر جمعیت (۱۹۹۱). بخش های وولیچ و اِلتم را دربر دارد. صنعت اصلی آن گردشگری است. برخی از جاذبه های آن عبارت اند از رصدخانۀ سلطنتی گرینویچ، کشتی بادبانی کاتی سارک، بناهای باشکوه قرن ۱۷ و میلنیوم دُوم (گنبد هزاره). گرینویچ در آوریل ۱۹۶۵ بخشی از لندن شد. دو تونل (یکی برای عابران پیاده و تونل بلک وال برای خودروها) گرینویچ را به لندن در شمال تمز متصل کرده اند. رصدخانۀ سلطنتی گرینویچ در پارک گرینویچ است و چارلز دوم در ۱۶۷۵ آن را ساخت. زمان متوسط گرینویچ در ۱۹۵۸ به آبادی هِرستمونزو، در ساسکس شرقی، و سپس در ۱۹۹۰ به کیمبریج انتقال یافت، اما نصف النهار گرینویچ تغییر نکرده است. کاخ اِلتم حدود ۱۳۰۰م ساخته شد. این کاخ از زمان ادوارد دوم تا دورۀ سلطنت هنری هشتم اقامتگاه سلطنتی بود.

گرینویچ را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

یونس بالیوی
واژه گرینویچ ریشه در زبانهای نیا ایرانی دارد واز دو جزء �گرین�و�ویچ� شکل گرفته است.
جزء اول -گرین-مخفف وتغییر یافته واژه �قاران�
است ، قاران ها یکی از اقوام کهن ایران زمین بودند .
جزء دوم- ویچ-پسوند مکانی وبه معنی �سرزمین� است . پسوند مذکور بعد از نام ایران در برخی منابع به گوته ی �ایرانویچ� آمده است.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• نصف النهار گرینویچ   • رصدخانه سلطنتی گرینویچ   • گرینویچ چیست   • اختلاف ساعت ایران با گرینویچ   • گرینویچ کجاست   • شهر گرینویچ کجاست   • گرینویچ ایران   • تبدیل ساعت گرینویچ به تهران   • معنی گرینویچ   • مفهوم گرینویچ   • تعریف گرینویچ   • معرفی گرینویچ   • گرینویچ یعنی چی   • گرینویچ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی گرینویچ

کلمه : گرینویچ
اشتباه تایپی : 'vdk,d]
آوا : gerinviC
نقش : اسم خاص مکان
عکس گرینویچ : در گوگل

آیا معنی گرینویچ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )