برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1663 100 1
شبکه مترجمین ایران

وسولد مایرهولد

وسولد مایرهولد در دانشنامه ویکی پدیا

وسولد مایرهولد
وسولد امیلویچ مایرهولد (به روسی: Всеволод Эмильевич Мейерхольд) (زادهٔ ۱۰ فوریه ۱۸۷۴ - درگذشتهٔ ۲ فوریه ۱۹۴۰) یکی از کارگردان بزرگ تئاتر، بازیگر و تهیه کننده تئاتر روس و اتحاد جماهیر شوروی بوده است که تجربه های فراوان او در زمینه های فیزیک بدن و سمبلیسم در تئاتر غیر قراردادی او را به عنوان یکی از چهره های اولیه تئاتر مدرن معرفی کرده است.
Vsevolod Meyerhold - Wikipedia, the free encyclopedia
مایرهولد، کارگردان بزرگ تئاتر روسیه از دیروز تا امروز
از وسولد مایرهولد به عنوان یکی از نوابغ هنر شوروی یاد می شود. و یکی از برجسته ترین شاگردان ولادیمیر نمیروویج دانچنکو و کنستانتین استانیسلاوسکی است.
در نهم فوریه سال ۱۸۷۴ میلادی در شهر «پنزا» ی شوروی در خانواده ای آلمانی تبار به دنیا آمد. نام واقعی وی کارل کازیمیر تئودور مایرهولد بود که پس از پذیرش مذهب کلیسای ارتدکس به افتخار نویسنده محبوبش وسوالاد گارشین، نام کوچک خود را به «وسولد» تغییر داد. در سال ۱۸۹۵ وی دبیرستان پنزا را تمام کرده و وارد دانشکده حقوق دانشگاه مسکو شد. در سال ۱۸۹۶ به هنرستان تئاتر و موسیقی مسکو رفت و تحت نظارت ولادیمیر نمیروویچ دانچنکو آموزش تئاتر را آغاز کرد. پدرش صاحب کارخانه مشروبات الکلی امیل مایرهولد بود لذا او بهیچ وجه جز یک خانواده فقیر نبود.
بعد از اتمام مدرسه در سال ۱۸۹۵ او شروع به تحصیل در رشته قانون در دانشگاه مسکو شد اما هرگز نتواست آن را به اتمام برساند. در تولد ۲۱ سالگیش عقاید مذهبیش را از لوتریانیسم به ارتدکس مسیحی تغییر داد و نام وسولد را که یک نام ارتدوکس است (نام یک نویسنده روسی است، وسولد گارشین، که مایرهولد عاشق نثرش بود) انتخاب کرد. فعالیت بازیگری او از ۱۸۹۶ یعنی درست زمانیکه شروع به تحصیل در مدرسه درام و موسیقی مسکو کرد، تحت نظارت ولادیمیر نمیرویچ دانچنکو - مدیر تئاتر هنری مسکو - شروع شد. مایرهولد در تئاتر هنری مسکو بالغ بر ۱۸ نقش را بازی کرد.
عکس وسولد مایرهولد


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

وسولد مایرهولد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی وسولد مایرهولد   • مفهوم وسولد مایرهولد   • تعریف وسولد مایرهولد   • معرفی وسولد مایرهولد   • وسولد مایرهولد چیست   • وسولد مایرهولد یعنی چی   • وسولد مایرهولد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی وسولد مایرهولد

کلمه : وسولد مایرهولد
اشتباه تایپی : ,s,gn lhdvi,gn
عکس وسولد مایرهولد : در گوگل

آیا معنی وسولد مایرهولد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )