برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1453 100 1

نشان صلیب سرخ

نشان صلیب سرخ در دانشنامه ویکی پدیا

نشان صلیب سرخ
نشان صلیب سرخ نشان یا نشان هایی است که سازمان سازمان صلیب سرخ جهانی برای شناسایی وسایل نقلیه، اماکن، تجهیزات و لباس کارکنان و پرستاران وابسته به خود از آن ها استفاده می کند.
کانون هلال احمر
نشان صلیب سرخ یک سال بعد از تأسیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در شهر ژنو در سال ۱۸۶۴ به تصویب رسید. به احترام هنری دونانت بنیان گذار کمیته جهانی که یک تاجر سوییسی بود، طرح این نشان از برگردان رنگ پرچم سویس گرفته شده است. پس از آن در کنفرانس ژنو در سال ۱۹۰۶، تأکید شد که این نشان بدون هیچ وابستگی مذهبی و با تغییر رنگ نشان ملی و پرچم سوییس طراحی و درست شده است و به عنوان نشان رسمی سازمان تصویب شد.
کشورهای اسلامی از نشانی که نقش ماه نو سرخ رنگی بر آن است و به عربی آن را هلال احمر می نامند استفاده می کنند.
در اواخر دورهٔ قاجاریه، هم زمان با تصویب هلال احمر برای دولت عثمانی که با میانجیگری دیپلمات وقت ایران - ممتاز السلطنه -صورت گرفت، دولت ایران موفق به رسمی ساختن نشان ویژه خود یعنی شیر و خورشید سرخ شد. پس از انقلاب ۵۷، در سال ۵۹ دولت وقت ایران با تأکید بر حفظ نشان ویژه خود، استفاده از ان را به تعلیق در اورد و خواستار استفاده از هلال احمر شد. بنا به تصویب کمیته بین المللی صلیب سرخ در سال ۱۹۲۹، نشان شیر و خورشید سرخ همواره رسمی است و مطابق با درخواست دولت ایران اجازه استفاده از داده خواهد شد. شایان ذکر است دولت ایالات متحده و اسراییل در چند سال اخیر در پی تلاش برای کسب نشان ستارهٔ سرخ داوود، خواستار جایگزینی آن با نشان شیر و خورشید سرخ بودند؛ که کمیتهٔ جهانی صلیب سرخ با رد این درخواست، بر حفظ این نشان تأکید ورزید.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نشان صلیب سرخ

نشان صلیب سرخ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نشان صلیب سرخ   • مفهوم نشان صلیب سرخ   • تعریف نشان صلیب سرخ   • معرفی نشان صلیب سرخ   • نشان صلیب سرخ چیست   • نشان صلیب سرخ یعنی چی   • نشان صلیب سرخ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نشان صلیب سرخ
کلمه : نشان صلیب سرخ
اشتباه تایپی : kahk wgdf svo
عکس نشان صلیب سرخ : در گوگل

آیا معنی نشان صلیب سرخ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران