جنگ تریاک برنده جوایز بین المللی شده اند. بلیارد (فیل"> جنگ تریاک برنده جوایز بین المللی شده اند. بلیارد (فیل" /> جنگ تریاک برنده جوایز بین المللی شده اند. بلیارد (فیل">
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1631 100 1
شبکه مترجمین ایران

صدیق برمک

صدیق برمک در دانشنامه ویکی پدیا

صدیق برمک
صدیق برمک (زاده ۷ سپتامبر ۱۹۶۲ در ولایت پنجشیر) کارگردان اهل افغانستان است. فیلم های او مانند اسامه، بیگانه و تریاک (فیلم)">جنگ تریاک برنده جوایز بین المللی شده اند.
بلیارد (فیلم نیمه کاره): روایت زندگی بچه هایی که تمام زندگی شان گره خوردهِ قمار شده و شخصیت خودشان را گُم کرده بودند. برمک این فیلم را هنگامی که در صنف ۱۲ بود نوشت.
دیوار ۱۹۸۴، استعاره ای به اشغال افغانستان توسط شوروی.
دایره ۱۹۸۵، داستانِ بچه ای که آمده سینما را انفجار بدهد، هم زمان با آن بر پرده سینما می بیند که رستم فرزند خود (سهراب) را می کُشد، همین برخورد (تصاویری که رستم فرزند خود را ناشناخته از بین می بَرَد و بعدش ندامت می کَشد) برایش الهام می شود که چرا چنین می کند.
بیگانه ۱۹۸۶، بر اساس داستانی از هوشنگ مرادی کرمانی به نام «صنوبر». دربارهٔ نابرابری و سوءتفاهم فرهنگ ها و برخورد دو فرهنگ دِه و شهر.
اسامه ۲۰۰۳،
جنگ تریاک ۲۰۰۸ :به سبک کمدی سیاه (کمدی – تراژدی)
برمک فوق لیسانس خود را در رشته فیلم سازی از دانشگاه سینمایی مسکو دریافت کرد. چند تا فیلم کوتاه داستانی و سه تا مستند کار هایست که در مراحل مختلف و دشوار زندگی سیاسی و اجتماعی افغانستان، به سر رسانیده. اسامه نخستین فیلم بلند سینمایی اش است که پس از سقوط طالبان روی پرده رفت و جوایز سینمایی زیادی را برای سینمای افغانستان به دست آورد. جنگ تریاک را در ۲۰۰۸ به پایان رساند. تهیه کنندگی شش فیلم بلند و کوتاه، ایجاد اتحادیه سینماگران افغانستان، نشر نخستین مجله سینمایی در افغانستان، فعالیت هایی در جهت فراهم آوری زمینه های آموزش و ساخت فلم برای سینماگران جوان، داوری در جشنواره های بین المللی و آموزش سینِما در دانشگاه کابل، کارهایست که در طی این سال ها انجام داده است. پلاک یادبود فلینی را که هدیه این سازمان به فیلمسازان برگزیده است توسط آقای ماتسورا، مدیر کل یونسکو، به صدیق برمک برای فیلم اسامه در سال ۲۰۰۳ اهدا شد.
صدیق برمک می گوید: «دنیا متوجه شده است که اگر افغان ها بتوانند نفسی به راحتی بکشند، استعداد این را دارند که سازنده صلح و آرامش باشند و عشق بیافرینند.»
صدیق الله برمک در ۱۶ سنبله سال ۱۳۴۱ در دهکده گُداره در شهرکِ شصت ولسوالی رُخه در ولایت پنجشیر به دنیا آمد. کودکی را با خانواده اش در ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های صدیق برمک

صدیق برمک (زاده ۷ سپتامبر ۱۹۶۲ در پنجشیر) کارگردان اهل افغانستان است. فیلم های او مانند اسامه، بیگانه و جنگ تریاک برنده جوایز بین المللی شده اند.
• «دنیا متوجه شده است که اگر افغان ها بتوانند نفسی به راحتی بکشند، استعداد این را دارند که سازنده صلح و آرامش باشند و عشق بیافرینند.»
• «نمایش فیلم های فرهنگ های بیگانه در افغانستان، نوع تبادله فرهنگی است که نمی توان از آن جلوگیری کرد، بلکه باید روش های مثبت استفاده از این تبادله را یادگرفت.»
• «سرمقاله های رسانه های گروهی جهان درین روزها در موضوعات زیر خلاصه می شوند: افغانستان بزرگترین تولید کنندهٔ تریاک است؛ تروریسم و هیرویین دشمنان صلح و ثبات در افغانستان اند؛ درآمد تروریسم جهانی از مواد مخدر تولید شده در افغانستان است؛ افغانستان دنیا را «معتاد» کرده است؛ ناتو سربازانش را در افغانستان افزایش می دهد تا جلو دهشت افگنی و قاچاق را بگیرد …» «من سعی می کنم با این فیلم بر این موضوع تأکید کنم که وقتی مصرف کنندهٔ تریاک، تقاضا و بازاری برای خرید و فروش تریاک وجود نداشته باشد، هیچ سرزمینی تبدیل به تولید کنندهٔ تریاک یا قاچاق آن نمی شود. افغانستان به دلیلی به مرکز کشت و قاچاق مواد مخدر مبدل شده است که بیشتر از ۲۵ سال، عمداً یا به اشتباه، از طرف جهانیان نادیده گرفته شده و به باد فراموشی سپرده شده بود.»
• «ما، بین افراط و تفریط، حد وسط را هنوز نشناخته ایم. ما افراطی ترین و همزمان تفریطی ترین ملت دنیا هستیم.»
• «ملتی که همیشه در فقر، بی سوادی و ناآگاهی نگه داشته شده، خریدار متاع بنیادگرایی مذهبی است. از طرف دیگر سیاستمداران ما هم از این دور باطل جنگ و خشونت سود جسته و بر قدرت و ثروت خود می افزایند. جهالت باعث لجاجت ما شده و لجاجت ما باعث خشونت ما شده است.»
• «ما از یک قشر جوان و تحصیل کرده که با پتانسیل بسیار زیادی وارد جامعه شده برخورداریم. این قشر بسیار سرزنده و فعال است. اما به نظر من این جوانان همانند ستون هایی اند که هنوز سقف ندارند. اینکه چه چیزی می تواند این قشر قدرتمند را انسجام ببخشد، سازماندهی بکند و نیروی بالقوه ایشان را به بالفعل تبدیل بکند، برای من ناروشن است؛ اما مسئله امیدوارکننده و اعتمادبخش ظهور چنین قشری در بطن جامعه است.»
• «به نظر من تمام چالش های ما از تعابیر نا ...

صدیق برمک را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی صدیق برمک   • مفهوم صدیق برمک   • تعریف صدیق برمک   • معرفی صدیق برمک   • صدیق برمک چیست   • صدیق برمک یعنی چی   • صدیق برمک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی صدیق برمک

کلمه : صدیق برمک
اشتباه تایپی : wndr fvl;
عکس صدیق برمک : در گوگل

آیا معنی صدیق برمک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )