برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1511 100 1
شبکه مترجمین ایران

سیامک مره صدق

سیامک مره صدق در دانشنامه ویکی پدیا

سیامک مره صدق
سیامک مره صدق (زاده ۱۳۴۴ در شیراز) استاد دانشگاه، دکتری متخصص جراحی عمومی و نماینده کلیمیان در دوره هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می باشد.
فهرست نمایندگان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی
فهرست نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی
فهرست نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی
فهرست نمایندگان مجلس شورای اسلامی
وی متولد ۱۳۴۴ شیراز است. در مدرسه تیزهوشان آن شهر تحصیل کرده است.
وی در سال ۱۳۶۲ به دانشگاه شیراز وارد شده و پس از تحصیل در رشته پزشکی توانسته تخصص خود را در جراحی عمومی کسب کند. عضویت در هیئت علمی دانشگاه کردستان، مسئول بخش اورژانس استان کردستان، مسئولیت مرکز توسعه آموزش پزشکی استان کردستان و ریاست ومسئول فنی بیمارستان و مرکز خیریه دکتر سپیر نیز در کارنامه او است. وی هم اکنون علاوه بر مسئولیت نمایندگی ایرانیان کلیمی در مجلس، مدیر مسئولی نشریه افق بینا (ارگان انجمن کلیمیان تهران) را بر عهده دارد.
مره صدق هم چنین رئیس انجمن کلیمیان تهران بوده است. ولی با انتخاب به سمت نمایندگی ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، در خرداد ماه ۱۳۸۷ این سمت را به دکتر رحمت الله رفیع واگذار نموده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سیامک مره صدق

سیامک مره صدق (۱۳۴۴ /۱۹۶۲) استاد دانشگاه ایرانی، پزشک و نمایندهٔ مجلس.
• «یهودیان ایران بیش از سی قرن است که درایران زندگی می کنند و در طی این سی قرن همیشه مورد احترام بودند و همیشه به مناسبت های مختلف دینی از طرف مقامات جمهوری اسلامی به یهودیای ایران تبریک گفته شده، منتها به خاطر تصور اشتباهی که توسط رسانه های غربی در خارج از کشور علیه نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند آن ها درک درستی از شرایط موجود در ایران ندارند.».
• «باید بگویم وقتی در جهان بشود دربارهٔ همه چیز سؤال کرد چرا نباید دربارهٔ مسئله هولوکاست سؤال کرد؟ بنده به عنوان نماینده سیاسی کلیمیان ایران در مجلس اعتقاد دارم هولوکاست یک واقعیت تاریخی است که میلیون ها یهودی در آن قربانی شدند و اصولاً مرگ میلیون ها نفر در هولوکاست انکارشدنی نیست. منتها جنگ جهانی دوم فقط قربانی یهودی نداشته اگرچه به نسبت جمعیت قربانیان یهودی بسیار بیشتر بودند منتها افراد دیگری مثل کولی ها، کشیش ها، چپ ها و کمونیست ها نیز قربانی سیستم نژادپرست هیتلری بودند.».
• «آن چیزی که برای ما مهم است این است که به هیچ وجه اسرائیل وارث خون کشته شدگان هولوکاست نیست و به هیچ وجه حق ندارد بخواهد خون بهای کشته شده های هولوکاست را خرج رفتارهای غیرانسانی وجنایتکارانه خودکند.».
• «ما به عنوان قومی که به مدت سی قرن درایران زندگی کرده ایم اعتقاد کامل داریم که فرایند ضد یهودی و به اصطلاح غربی آن آنتی سیتیتسم فرایند ایرانی، اسلامی و شرقی نیست. در طول تاریخ ایران ما هیچوقت شاهد رفتارهای یهودی ستیزانه نبودیم. بهترین پناهگاه یهودیان ایرانی در هنگام مشکلات روحانیت شیعه بوده است. در سیاهترین دوران که یهودیان درغرب تحت فشار وانگیزاسیون بودندو همچنین طی جنگ جهانی دوم ایران پذیرای تعداد قابل توجهی ازیهودیان اروپایی بوده که از فشار سیستم فاشیستی آلمان نازی به ایران پناه آورده بودند».
• «ایران درطول تاریخ کشوری چند قومی، چند لهجه ای، چند زبانی و چند دینی بوده است! در کل تاریخ ایران ما هیچوقت نمی توانیم سراغ بگیریم که یک دین به تنهایی توانسته باشد همه ایران رابه خودجلب کند، یا ما نمی توانیم مثال بیاوریم که همه مردم ایران به یک زبان سخن بگویند. این نشان دهنده فرهنگی است که حاصل ترکیب رنگ ها متفاوت است، که باعث تبادل فرهنگی بین ...

سیامک مره صدق را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سیامک مره صدق   • مفهوم سیامک مره صدق   • تعریف سیامک مره صدق   • معرفی سیامک مره صدق   • سیامک مره صدق چیست   • سیامک مره صدق یعنی چی   • سیامک مره صدق یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سیامک مره صدق

کلمه : سیامک مره صدق
اشتباه تایپی : sdhl; lvi wnr
عکس سیامک مره صدق : در گوگل

آیا معنی سیامک مره صدق مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )