برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1441 100 1

روز جهانی بهداشت

روز جهانی بهداشت در دانشنامه ویکی پدیا

روز جهانی بهداشت
روز جهانی بهداشت(انگلیسی: World Health Day) سالروزی مقارن هفتم آوریل (۱۸ فروردین) است که تحت حمایت سازمان بهداشت جهانی قرار دارد و همه ساله در این روز تحت نظارت مجمع بهداشت جهانی و دیگر سازمان های مرتبط جشن گرفته می شود.
در سال ۱۹۴۸، سازمان بهداشت جهانی اولین مجمع جهانی بهداشت را برگزار کرد، مجمع تصمیم گرفت که از سال ۱۹۵۰ به بعد، هفتم آوریل هر سال به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری و تعیین شود.
در ۷ آوریل سال ۱۹۴۸ میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه کنفرانس بین المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید. در ژوئن ۱۹۴۸، نخستین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی با حضور نمایندگان بیش از ۶۱ کشور جهان در ژنو تشکیل شد و ۷ آوریل را به نام روز بهداشت نام گذاری کردند.
با این تصمیم از سال ۱۹۵۰ به بعد در روز ۷ آوریل هر سال، برگزاری جشن بزرگداشت این روز به جریان افتاد. مراسم روز جهانی بهداشت، سالانه به عنوان فرصتی به منظور جلب توجه جهان به موضوع بهداشت جهانی است و سازمان بهداشت جهانی و کشورهای جهان رویدادهای بین المللی، منطقه ای و محلی را در چنین روزی بررسی می کنند.
عکس روز جهانی بهداشت
روز جهانی بهداشت قاعدگی (به انگلیسی: Menstrual Hygiene Day) روزی است که با هدف آموزش خانم ها در زمینه بهداشت قاعدگی و درک چرخه قاعدگی در ۲۸ می (۷ خرداد) توسط سازمان مردم نهاد Wash united مستقر در برلین آلمان تعیین شده است.
چون ماه مه پنجمین ماه سال است و بسیاری از بانوان هم به طور متوسط پنج روز در هر ماه دچار خونریزی می شوند و چرخه قاعدگی بانوان معمولاً ۲۸ روز است، ۲۸ ماه مه به عنوان نمادی برای توجه به بهداشت قاعدگی انتخاب شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با روز جهانی بهداشت

روز جهانی بهداشت را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی روز جهانی بهداشت   • مفهوم روز جهانی بهداشت   • تعریف روز جهانی بهداشت   • معرفی روز جهانی بهداشت   • روز جهانی بهداشت چیست   • روز جهانی بهداشت یعنی چی   • روز جهانی بهداشت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی روز جهانی بهداشت
کلمه : روز جهانی بهداشت
اشتباه تایپی : v,c [ihkd finhaj
عکس روز جهانی بهداشت : در گوگل

آیا معنی روز جهانی بهداشت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )
شبکه مترجمین ایران