برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1374 100 1

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد در دانشنامه ویکی پدیا

دانشگاه آکسفورد
مختصات: ۵۱°۴۵′۴۰″شمالی ۱°۱۵′۱۲″غربی / ۵۱٫۷۶۱۱°شمالی ۱٫۲۵۳۴°غربی / 51.7611; -1.2534
انتشارات دانشگاه آکسفورد
دانشگاه آکسفورد (به انگلیسی: University of Oxford) که در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد، قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان به شمار می رود. با این که تاریخ دقیق تأسیس این دانشگاه معلوم نیست اما قدیمی ترین اسناد باقی مانده از گذشته نشان می دهد که از سال ۱۰۹۶ فرایند آموزش در آکسفورد جریان داشته است. که به همین دلیل، آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) شناخته می شود. رشد آکسفورد زمانی شروع شد که هنری دوم تحصیل دانشجویان انگلیسی را در دانشگاه پاریس ممنوع کرد. هم چنین پس از اختلافی که بین دانشجویان و مسئولین آکسفورد در سال ۱۲۰۹ پدیدار شد، عده ای از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج رفته و دانشگاهی را که امروزه به نام دانشگاه کمبریج می شناسیم را تأسیس کردند.
دانشگاه آکسفورد از موسسات و دانشکده ها و دپارتمان های مختلفی تشکیل شده است. هم چنین به خاطر قدمت قدیمی این دانشگاه و دانشگاه کمبریج، نام این دو را آکسبریج نهادند.
تاریخ تأسیس دانشگاه آکسفورد تا به امروز یک معمای حل نشده است. طبق اسناد به جا مانده ثابت شده که تدریس در این محل از سال ۱۰۹۶ وجود داشته ولی اینکه از چه تاریخی خود دانشگاه به وجود آمده تا کنون اطلاعاتی وجود ندارد.
عکس دانشگاه آکسفورد
انتشارات دانشگاه آکسفورد (به انگلیسی: Oxford University Press، به اختصار OUP) از بزرگترین ناشران آثار علمی و آکادمیک و بزرگترین ناشر کتاب های دانشگاهی در جهان است. انتشارات دانشگاه آکسفورد از سازمان های وابسته به دانشگاه آکسفورد است.
نخستین کتاب این انتشارات در سال ۱۴۷۸ میلادی منتشر شد یعنی تنها دو سال پس از راه اندازی نخستین دستگاه چاپ در انگلیس توسط ویلیام کاکستون
انتشارات دانشگاه آکسفورد بزرگ ترین ناشر کتاب های ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دانشگاه آکسفورد در دانشنامه آزاد پارسی

دانشگاه آکسفورد (Oxford University)
قدیمی ترین دانشگاه بریتانیا، که در قرن ۱۲م تأسیس شد، و نخستین کالج موجود آن در ۱۲۴۹ بنیاد شد. پس از آن که در دورۀ اصلاح دینی زمین دانشگاه مصادره شد، الیزابت اول آن را از نو سازمان داد. دانشگاه آکسفورد در سال تحصیلی ۱۹۹۶ـ۱۹۹۷، ۱۵۶۴۱ دانشجوی مقیم در دورۀ کارشناسی داشته است. همۀ کالج ها، به استثنای کالج سنت هیلدا۲ (که مخصوص بانوان است)، اکنون با حضور خانم ها و آقایان تشکیل می شوند. علاوه بر کالج ها، ساختمان های قابل توجهی که به امور فرهنگی مربوط می شوند عبارت اند از کتابخانۀ بودلیان (ازجمله بودلیان نو، که در ۱۹۴۶ افتتاح شد، با ظرفیت ۵ میلیون جلد کتاب)، مدرسۀ دیواین، رَدکلیف کَمرا، و تئاتر شلدونی. دانشگاه زیرنظر مجمع دانشگاه اداره می شود؛ کارهای عادی را شورای هفتگی انجام می دهد.

ارتباط محتوایی با دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشگاه آکسفورد   • مفهوم دانشگاه آکسفورد   • تعریف دانشگاه آکسفورد   • معرفی دانشگاه آکسفورد   • دانشگاه آکسفورد چیست   • دانشگاه آکسفورد یعنی چی   • دانشگاه آکسفورد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشگاه آکسفورد
کلمه : دانشگاه آکسفورد
اشتباه تایپی : nhka'hi H;st,vn
عکس دانشگاه آکسفورد : در گوگل

آیا معنی دانشگاه آکسفورد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )