برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1390 100 1

خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر در دانشنامه ویکی پدیا

خبرگزاری مهر
خبرگزاری مهر (به انگلیسی Mehr News Agency - MNA) یک خبرگزاری ایرانی است که وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و عضو سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) است. مهر، فعالیت آزمایشی خود را در اسفند ماه سال ۱۳۸۱ با دو خروجی به زبان های فارسی و انگلیسی آغاز کرد. و حدود شش ماه بعد، در سوم تیر ماه ۱۳۸۲، با مدیریت عاملی پرویز اسماعیلی به صورت رسمی آغاز به کار کرد. سازمان تبلیغات اسلامی صاحب امتیازی این خبرگزاری را برعهده دارد و مدیرعامل مهر همزمان مدیریت روزنامه تهران تایمز را نیز عهده دار است. مدیرعامل کنونی خبرگزاری مهر و روزنامه تهران تایمز، علی عسگری است.
جای پای جلال نوشته مهدی قزلی
حرفه ای نوشته مرتضی قاضی (نگاهی به زندگی جواد شریفی راد، سرتیم خنثی سازی نیروی هوایی ارتش و از متخصصین جلوه های ویژه سینما)
واژه نامه اصطلاحات مطبوعاتی فارسی –انگلیسی
خبرگزاری مهر هجدهم اسفندماه سال ۸۱ فعالیت آزمایشی خود را با مدیریت پرویز اسماعیلی آغاز کرده و در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۸۲ به صورت آزمایشی بر روی شبکه اینترنت قرار گرفت. خبرگزاری مهر سوم تیرماه سال ۱۳۸۲ همزمان با روز اطلاع رسانی دینی فعالیت رسمی خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی آغاز کرد و بخش عربی «مهر» نیز ۱۴ دی ماه ۱۳۸۲، فعال شد.
مهر به عنوان چهلمین عضو رسمی اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه «اوآنا» در سیزدهمین نشست عمومی این اتحادیه در جاکارتا پذیرفته شد. در سال ۲۰۰۹ نیز خبرگزاری مهر، میزبان سی و یکمین اجلاس هیئت اجرائی اوآنا و پنجمین اجلاس گروه کارشناسی فنی در تهران شد و مبتکر تهیه پرچم اوآنا برای اولین بار بود.
مدیریت این خبرگزاری از آبان ۱۳۸۹ برعهده رضا مقدسی گرفت. در این دوره زبان های کردی و ترکی استانبولی اردو، آلمانی و روسی به مهر اضافه شد که البته برخی از آنها در سال های بعد تعطیل شدند.
عکس خبرگزاری مهر


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خبرگزاری مهر   • مفهوم خبرگزاری مهر   • تعریف خبرگزاری مهر   • معرفی خبرگزاری مهر   • خبرگزاری مهر چیست   • خبرگزاری مهر یعنی چی   • خبرگزاری مهر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خبرگزاری مهر
کلمه : خبرگزاری مهر
اشتباه تایپی : ofv'chvd liv
عکس خبرگزاری مهر : در گوگل

آیا معنی خبرگزاری مهر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )