برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1616 100 1
حقوق و دستمزد

حقوق بشر در پاراگوئه

حقوق بشر در پاراگوئه در دانشنامه ویکی پدیا

حقوق بشر در پاراگوئه
حقوق بشر در پاراگوئه (انگلیسی: Human rights in Paraguay) به لحاظ فنی، قانون پاراگوئه تبعیض در زمینه جنسیت، نژاد، زبان، معلولیت یا وضعیت اجتماعی را ممنوع می کند، اما با این وجود در عمل تبعیض گسترده ای در زمینه های مذکور در این کشور وجود دارد.
براساس قانون پاراگوئه، آزادی بیان و مطبوعات از لحاظ قانونی تضمین شده است. رسانه های خبری مستقل و آزاد هستند تا دولت را مورد انتقاد قرار دهند، اگرچه مقامات سیاسی اغلب از رسانه ها برای افتراهایی که به آنها زده می شود شکایت می کنند تا به اینگونه تحقیقات نامطلوب خاتمه دهند. با این وضع روزنامه نگاران به دلیل گزارشهایی که می دهند، اغلب در معرض آزار و اذیت، تهدید و خشونت قرار دارند، و در درجه اول هم از جانب قاچاقچیان مواد مخدر و سندیکاهای جنایتکار مستقر در بخش های مرزی برزیل مورد تهدید هستند. دولت دسترسی اینترنت یا آزادی آکادمیک را محدود نمی کند.
آزادی اجتماعات محدود است و تظاهرات تنها در برخی زمان ها و مکان های خاص مجاز است. مردم پاراگوئه می توانند آزادانه به همه جای کشور یا به خارج سفر کنند و به پاراگوئه برگردند. انتخابات آزاد و عادلانه است، اگرچه احزاب ثبت نشده و نامزدهای مستقل مجاز به شرکت در انتخابات ملی و اداری نیستند. این کشور پناهندگان سیاسی را (عمدتاً از کوبا) پذیرفته است.
کمیته حقوق بشر سازمان ملل در سال ۲۰۰۶ از پاراگوئه خواسته است تا «اطمینان حاصل کند که قانون حمایت از لغو تبعیض جنسیتی به اجرا درآید و اینکه نهادهای ایجاد شده برای این منظور برای عملیات مؤثر خود به اندازه کافی تأمین مالی شوند.» وی همچنین از پاراگوئه خواسته است «اطمینان حاصل کند که در شرایط کار برابر برای مردان و زنان دستمزد مساوی در نظر گرفته شود و برای افزایش مشارکت زنان در تمام عرصه های زندگی عمومی و خصوصی اهتمام ورزد».
عکس حقوق بشر در پاراگوئه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

حقوق بشر در پاراگوئه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حقوق بشر در پاراگوئه   • مفهوم حقوق بشر در پاراگوئه   • تعریف حقوق بشر در پاراگوئه   • معرفی حقوق بشر در پاراگوئه   • حقوق بشر در پاراگوئه چیست   • حقوق بشر در پاراگوئه یعنی چی   • حقوق بشر در پاراگوئه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حقوق بشر در پاراگوئه

کلمه : حقوق بشر در پاراگوئه
اشتباه تایپی : pr,r fav nv ~hvh',mi
عکس حقوق بشر در پاراگوئه : در گوگل

آیا معنی حقوق بشر در پاراگوئه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )