برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1433 100 1

تراسة

/terAst/

معنی تراسة در لغت نامه دهخدا

تراسة. [ ت ِ س َ ] (ع اِ) سپرسازی. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (اقرب الموارد) (المنجد).

معنی تراسة در فرهنگ معین

(تِ) [ انگ . ] (اِ.) اتحادیه ای مرکب از چند مؤسسة صنعتی یا مالی برای در دست گرفتن قیمت ها و کاستن از میزان رقابت ها.

معنی تراسة در فرهنگ فارسی عمید

اتحادیه ای که از همکاری چند مؤسسۀ صنعتی یا بازرگانیِ مربوط به یک رشته جهت تنظیم نرخ به دلخواه خود، کاهش رقابت، و حفظ منافع خودشان تشکیل می شود.

تراسة در دانشنامه اسلامی

مؤسسه دینی محمدی تراست (Muhammadi Trust) مؤسسه ای خیریه و مربوط به شیعیان امامیه در لندن است که در سال ۱۳۹۰ قمری در این شهر افتتاح شد. در این مرکز مجالس عزاداری و شادی اهل بیت (ع) و کنفرانس های علمی و فرهنگی در مناسبت های مختلف به سه زبان عربی، انگلیسی و اردو برگزار می شود. به همین جهت مرکز شیعیان پاکستانی مقیم لندن نیز به حساب می آید.
محمدی تراست یک موسسه خیریه وقفی است که مرکز آن در بریتانیا قرار دارد. هدف این موسسه انتشار دانش صحیح درباره اسلام است و امید دارد که از طریق نشریات، سیمنار، کنفرانس و سایر ابزارهای بتواند به مطالعات عمیق تر درباره اسلام کمک کند.
این موسسه بیش از چهار دهه فعالیت دارد. در اوایل دهه ۷۰ میلادی، تعداد موسسات اسلامی در غرب و نیز آثار اسلامی به زبان انگلیسی بسیار اندک بود. با مهاجرت مسلمانان از شبه قاره هند و دیگر نقاط جهان، جمعیت روبه رشدی از مسلمانان در بریتانیا شکل گرفت و نیازی مبرم به مؤسساتی وجود داشت که بتوانند در تمام سطوح به امت مسلمان خدمات ارائه کنند.

تراسة در دانشنامه ویکی پدیا

تراست ممکن است در یکی از این معانی استفاده شود:
تراست اس اس سی خودروی مافوق صوت
تراست (حقوق) نهادی در نظام حقوقی کامن لا
تراست (انحصار) اتحادیه ای از شرکت ها
رانش
گسل تراست (راندگی) نوعی گسل معکوس
تراست نهادی در نظام حقوقی کامن لا است که در آن شخصی به عنوان تشکیل دهندهٔ تراست اموالی را به یک یا چند شخص دیگر موسوم به تراستی سپرده و شرط می کند که این اموال به نفع یک یا چند شخص دیگر اداره شود. تراست در کشورهای پیرو نظام حقوقی کامن لا دیده می شود و به ویژه در انگلستان ترکیبی بسیار معمول است که از آفریده های اصل «انصاف» به شمار می رود و نقشی کلیدی در نظام حقوق کامن لا یافته است. برخی از کشورهای پیرو حقوق رومی-ژرمنی نیز که چنین مفهومی را در نظام حقوقی خود ندارند، بر اساس کنوانسیون تراست لاهه (۱۹۸۵) پذیرفته اند که آن را به رسمیت بشناسند.
قصد. ایجاد کنندهٔ تراست یا مالک باید قصد صریح و روشن برای ایجاد این نهاد داشته باشد.
موضوع تراست. مال موضوع تراست باید کاملاً مشخص و معلوم باشد. اگر تشکیل دهندهٔ تراست برای «کل اموالش» یا «قسمتی از اموالش به صورت اشتراکی»، مثلاً قسمتی برای (ب) و قسمتی دیگر برای (ج)، بدون این که کاملاً موضوع را مشخص نماید، تراستی ایجاد کند، تراست او پذیرفته نمی شود و تراستی ها مال را هم چنان برای متصرف ملک نگهداری می کنند.
هدف. ذی نفعان تراست باید کاملاً ملموس یا دست کم قابل تعیین باشد. ممکن است هنوز ذی نفع یا ذی نفعان تراست در زمان تشکیل تراست به وجود نیامده باشند (همانند جنین). هم چنین تراست باید برای اهداف خیرخواهانه ایجاد یا حداقل بخشی از آن باید برای این منظور باشد تا ایجاد تراست برای انتفاع اشخاص خاص.
کیتون تراست را این چنین تعریف کرده است: .mw-parser-output blockquote.templatequote{margin-top:0}.mw-parser-output blockquote.templatequote div.templatequotecite{line-height:1em;text-align:right;padding-right:2em;margin-top:0}.mw-parser-output blockquote.templatequote div.templatequotecite cite{font-size:85%}
تراست عبارت است ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تراسة در دانشنامه آزاد پارسی

تِراسْت (trust)
ترتیباتی که به موجب آن شخص یا گروهی از اشخاص (امین یا امنا) اموالی را برای اشخاصی که دارای منافع در آن اموال هستند، نگهداری می کنند. تراست می تواند ترتیباتی حقوقی باشد که براساس آن طرفِ «الف» اختیار و اجازۀ ادارۀ اموال متعلق به طرفِ «ب» به نفع طرف «ج» را برعهده دارد. طرف «الف» و «ب» ممکن است شخص واحدی باشد، اما دو طرف «ب» و «ج» نمی توانند یکی باشند. تراست امور خیریه آن است که منابع و وجوه حاصل از آن برای مقاصد و امور خیریه نگهداری و اداره می شود. تراست تجاری آن است که شرکت های مختلف از راه انتقال سهام خود به «تراست» یا با ایجاد یک «شرکت مادر» که سهام آن توسط شرکت های عضو تأمین می شود، تأسیس می کنند.

ارتباط محتوایی با تراسة

تراسة را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ساعت تراست   • نمایندگی تراست   • سایت رسمی تراست   • نمایندگی تراست در اهواز   • تراست چیست   • نمایندگی فروش کولر گازی تراست   • کولر گازی تراست ساخت کجاست   • معنی تراست   • معنی تراسة   • مفهوم تراسة   • تعریف تراسة   • معرفی تراسة   • تراسة چیست   • تراسة یعنی چی   • تراسة یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تراسة
کلمه : تراسة
اشتباه تایپی : jvhsة
آوا : terAst
نقش : اسم
عکس تراسة : در گوگل

آیا معنی تراسة مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )