برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1529 100 1
شبکه مترجمین ایران

برمودا

برمودا در دانشنامه اسلامی

جزیره خضرا و تحقیقی پیرامون مثلث برمودا، اثر عربی ناجی النجار، به بیان تشابهات موجود میان مثلث برمودا و جزیره خضرا پرداخته است.
انگیزه مؤلف، بررسی، نقد و تحلیل گزارشات و اخباری است که در این زمینه وجود دارد.
کتاب با دو مقدمه مفصل از مترجم و مؤلف آغاز شده و مطالب در چهار بخش به صورت بیان گزارشات موجود در رابطه با مثلث برمودا و بشقاب پرنده ها و تحلیل و بررسی آن ها ارائه شده است.
نویسنده با هدف اثبات ناتوانی بشر در فهم بسیاری از اسرار عالم، از جمله مثلث برمودا، با بهره گیری از منابع روایی و نظرات دانشمندان غربی و مطالب مجلات و روزنامه ها مطالب زیرا را مطرح کرده است:
موقیعت جغرافیایی مثلث برمودا، سرگردان شدن دانشمندانی که به این منطقه رفته اند، بشقاب های پرنده، داستان رفتن شیخ زین الدین علی بن فاضل به جزیره خضرا و ملاقات با امام زمان(ع)، جزیره خضرا در اخبار و آثار، زندگی علی بن فاضل و پاسخ به برخی شبهات.

برمودا در دانشنامه ویکی پدیا

برمودا
مختصات: ۳۲°۱۸′ شمالی ۶۴°۴۷′ غربی / ۳۲٫۳۰۰°شمالی ۶۴٫۷۸۳°غربی / 32.300; -64.783
مثلث برمودا
برمودا (با نام رسمی: جزایر برمودا، در انگلیسی: The Bermuda Islands) نام مجموعه جزایری است که جزئی از مستعمره بریتانیای کبیر به شمار می آیند و در شمال اقیانوس اطلس واقع شده اند. پایتخت برمودا شهر همیلتون است.
برمودا در اوایل سده ۱۵ (میلادی) کشف شد. برخی منابع سال ۱۵۰۳ میلادی را تاریخ دقیق کشف جزایر برمودا عنوان کرده اند. اما بر طبق مدارک و آثار موجود، قطعاً جزایر برمودا تا سال ۱۵۱۱ میلادی و در حالی که پیتر مارتیر آنگیرا در کتابش به آن اشاره کرده بود، کشف شده بود.
همچنین در سال ۱۵۱۱ میلادی، در دفاتر مستعمراتی کشور اسپانیا به ثبت رسیده بود. در مدارک به جای مانده نام دریانورد اسپانیایی به نام خوآن دو برمودز به عنوان کاشف جزایر برمودا به ثبت رسیده است. در قرن پانزدهم، کشتی های اسپانیایی و پرتغالی از جزایر برمودا برای تازه کردن آذوقه و بارگیری آب آشامیدنی استفاده می کردند. اما شایعات مربوط به وجود ارواح و شیاطین در جزیره و وجود طوفان های مهیب موسمی که به این باورها می افزود، باعث گشت تا اسپانیایی ها که در آن زمان مالکان مطلق جزایر شده بودند، در آنجا سکنی نگزینند و از جزایر برمودا با نام «جزایر شیطان» یاد کنند.
عکس برمودا
برمودا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
برمودا
برمیودا ران، کارولینای شمالی
برمودا دونز، کالیفرنیا
مثلث برمودا
برمودا فیلمی با کارگردانی رهبر قنبری و با نویسندگی و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح محصول سال ۱۳۹۶ هجری خورشیدی است.
این فیلم طنزی اجتماعی با درون مایه ای سیاسی است که در تهران تولید شده است و فیلم برداری آن ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۶ به پایان رسیده است.
یکی از مدیران سابق دولتی با استفاده از ارتباطات و زد و بند به ثر ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

برمودا در دانشنامه آزاد پارسی

بِرمودا (Bermuda)
مستعمرۀ انگلستان در شمال غربی اقیانوس اطلس با وسعت ۵۴ کیلومتر مربع و جمعیت ۶۵,۷۷۳ نفر (۲۰۰۶). این مستعمره حدود ۱۵۰ جزیرۀ کوچک دارد، که از آن میان، بیست جزیره مسکونی و با پل ها و راه های خاکی به یکدیگر متصل شده اند. پایتخت و بندر اصلی این مستعمره همیلتون است. برمودا قدیمی ترین مستعمرۀ انگلستان بوده که از ۱۶۸۴ رسماً به پادشاهی انگلستان منضم شده است. به موجب قانون اساسی سال ۱۹۶۸، از خودگردانی کامل برخوردار است و یک فرماندار (که از ۱۹۹۷ تورولد میسفیلد عهده دار آن مقام است)، یک مجلس سنا، و یک مجلس انتخابی نمایندگان دارد (نخست وزیر آن از ۱۹۹۸ جنیفر اسمیت از «حزب پیشرو کارگر» است). برخی از صنایع آن عبارت اند از پرورش گل سوسن عیدپاک و داروسازی؛ گردشگری. بانکداری، و بیمه نیز در آن حایز اهمیت است. پول رایج در این مستعمره دلار برمودا، زبان اصلی مردم آن انگلیسی، و مذهب اصلی آنان مسیحیت است. این جزایر نام خود را از خوان دِ برمودس گرفته است که در ۱۵۱۵ در سواحل آن لنگر انداخت و در ۱۶۰۹ مستعمره نشینان انگلیسی در آن اقامت گزیدند. در ۱۶۱۶ برده های سرخ پوست و افریقایی را به این جزایر آوردند و خیلی زود شمار آن ها از ساکنان سفیدپوست فزونی گرفت. خشونت نژادی در ۱۹۷۷ منجر به مداخلۀ نیروهای انگلیسی به درخواست فرماندار برمودا شد. در همه پرسی ۱۹۹۵، مردم این مستعمره به استقلال از انگلستان رأی منفی دادند. در نوامبر ۱۹۹۸، حزب پیشرو کارگر در انتخابات سراسری به پیروزی رسید.

برمودا را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

سبا
جاذبه ونیروی جذب کننده
اکرم
دنیای ناشناختهاست زیر اقیانوس
رها
مثلث برمودا جا ذبه فو ق العاده ای داره که حتی هواپیما اگر در حریم مثلث بیاید از دورترین نقطه
هواپیمارا درخود فرومی برد
ملینا
به نظرم مثلث برمودا ربطی به جن یا ارواح نداره
واز نظر علمی جاذبه ی زیاد و باد های خیلی تنده که باعث مرگ انسان ها یا ناپدید شدنه هواپیما ها میشه

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی برمودا   • مفهوم برمودا   • تعریف برمودا   • معرفی برمودا   • برمودا چیست   • برمودا یعنی چی   • برمودا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی برمودا

کلمه : برمودا
اشتباه تایپی : fvl,nh
عکس برمودا : در گوگل

آیا معنی برمودا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )