برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1400 100 1

OEM

مخفف OEM

عبارت کامل: Original Equipment Manufactures
موضوع: کامپیوتر
علامت اختصاری OEM شرکت یا سازمانی که کامپیوترها و تجهیزات دستگاه جانبی را به منظور استفاده از آنها در محصولات و تجهیزاتی که بعداً به مشتریان فروخته خواهد شد، خریداری می نماید.

معنی OEM در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] سازنده تجهیزات اصلی ؛ شرکت یا سازمانی که کامپیوترها و تجهیزات دستگاه جانبی را به منظور استفاده آنها در محصولات وتجهیزاتی که بعدا به مشتریان فروخته خواهد شد خریداری می نماید Original Equipment Manfacturer - علامت اختصاری Original Equipment Manufacturer . شرکتی که تکه های کامل تجهیزات را از قطعات مونتاژ می کند. در برخی از مستندات میکروسافت ، " OME " به عنوان لفظی برای بیان " IBM" به کار می رود تا از بردن نام رقیب به طور مستقیم جلوگیری کند ، با این حال این اصطلاح به سازندگان دیگر نیز گفته می شود.
[برق و الکترونیک] original equipment manufacturer-سازنده تجهیزات اصلی سازنده ای که تجهیزاتی را به شکل نهایی تولید میکند، سازنده به طور معمول قطعات و زیر مجموعه هایی را سرهم می کند که از مابع دیگر به دست آمده اند.
[کامپیوتر] مجموعه کاراکتر OEM - مجموعه ی کاراکتر ویژه ی IBM PC . برای دیدن نمودار ، نگاه کنید به IBM PC.

معنی کلمه OEM به انگلیسی

oem
• department trained to administrate in critical situations
• (in computers) company that uses components from other companies in order to assemble and market products under its own brand name

OEM را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ebi
سازنده ابزار اصلی ، ابزارساز اصلی

سازنده قطعه اصلی ، قطعه‌ساز اصلی

تجهیزات‌ساز اصلی
غزال سرخ
تولیدکننده قطعات اصلی
قطعه‌ساز

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر


آیا معنی OEM مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )