برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1581 100 1
شبکه مترجمین ایران

dep

/dəˈpɑːrtmənt/ /dep/

مخفف:، بخش، دپارتمان، عازم است، می رود، رفتن، (ساعت یا تاریخ) حرکت، مخلوع، سپرده (بانکی)، مخفف: بخش، دپارتمان مخفف: عازم است، می‌رود مخفف: رفتن، جانشین

مخفف dep

عبارت کامل: Data Execution Prevention
موضوع: کامپیوتر
جلوگیری از اجرای داده که به اختصار به آن DEP گفته می شود یکی از سازوکارهای امنیتی در سیستم عامل ویندوز مایکروسافت می باشد. این فناوری از اجراشدن کد از قسمتهایی از حافظه که غیر اجرایی می باشند، جلوگیری می کند. با استفاده از این قابلیت می توان از برخی سوء استفاده هایی که در اثر سرریز شدن بافر ایجاد می شود جلوگیری کرد. این قابلیت به دو صورت ممکن است پیاده سازی شده باشد. در نوع اول سخت افزار پردازنده مربوطه از این قابلیت پشتیبانی می کند و می تواند نواحی غیر اجرایی حافظه را علامت گذاری کند. نوع دوم پیاده سازی نرم افزاری این فناوری می باشد که در نرم افزار سعی می شود که این محدودیتها اعمال شود. لازم به ذکر است که روش سخت افزاری از روش نرم افزاری کارآمد تر است و محدودیتهای کمتری دارد.

معنی کلمه dep به انگلیسی

dep
• leaving, going away

dep را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

فرشاد ازادخواه
دپ به معنی غمگین است اینستاگرام turkey_dep
Melina
دپرس،غمگین،ناراحتی
کیان
دپ به معنای غمگین نیست! اونی که مردم به عنوان �غمگین� ازش دارن استفاده میکنن توی اینستاگرام و ... درواقع Deep هست که نباید با Dep اشتباهش بگیرید! Deep به معنای عمیقه که در بعضی جاها به معنی احساسات و افکار عمیق به کار میره.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی dep

کلمه : dep
املای فارسی : د‌پ
اشتباه تایپی : یثح
عکس dep : در گوگل

آیا معنی dep مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )